X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielka awantura w PO". Zatrzymana konferencja i tajne badania, które pokazują 3 proc. poparcia dla linii partii

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 19:07
Władze Platformy Obywatelskiej w ostatniej chwili zablokowały konferencję marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, na której marszałek oraz inni politycy mieli wzywać całą opozycję do powołania ponadpartyjnej agencji dzielącej unijne fundusze - poinformował portal wPolityce.pl.
Przewodniczący PO Borys Budka podczas konferencji prasowej
Przewodniczący PO Borys Budka podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Darek Delmanowicz
pap budka 1200.jpg
"Platforma rozbiła opozycję". Dr Wojtas o reakcjach PO na porozumienie PiS z Lewicą

Portal pisze, że chodzi o tzw. plan Kazimierza Michała Ujazdowskiego, o którym w marcu "Gazeta Wyborcza" pisała: "Opozycja ma projekt powołania ponadpartyjnej agencji rozdzielającej środki z Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej. To ma zapobiec przekształceniu funduszy europejskich w wyborczy fundusz PiS. Projekt ustawy o Agencji Spójności i Rozwoju - wzorowanej na francuskiej Agencji Spójności i Rozwoju Terytoriów Republiki Francuskiej - przeszedł już przez trzy senackie komisje i zapewne zostanie przyjęty przez Senat na posiedzeniu 23-24 marca, a później znajdzie się w Sejmie".

Czytaj także:

"Teraz Agencję Spójności i Rozwoju - której powołanie oznaczałoby pozbawienie rządu wpływu na unijne fundusze - miał promować podczas specjalnej konferencji prasowej marszałek Grodzki. Wszystko było już ustalone i zaplanowane, ale interweniował szef PO Borys Budka" - wskazuje portal wPolityce.pl. Według osoby dobrze zorientowanej w sprawie Budka "dosłownie w ostatniej chwili zatrzymał konferencję, ponieważ jest przekonany, że to pomysł i plan Schetyny. Dlatego zatrzymał to dosłownie w ostatniej chwili. Relacje między byłym szefem PO i obecnym stają się coraz gorsze".

"Nasz informator dodaje, że nastroje w Platformie stały się jeszcze gorsze po tym, gdy partia otrzymała wyniki tajnych badań dotyczących Funduszu Odbudowy. Okazało się, że linię partii - która poprzez odrzucenie unijnych pieniędzy próbuje doprowadzić do upadku rządu - popiera zaledwie 3 proc. badanych. »To, co mamy teraz, to wewnętrzny dramat. Wszystko się wali« - słyszymy" - napisał portal.

pb

Czytaj także

Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Buda: samorządowcy chcą środków z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:30
- Samorządowcy bez względy na opcję polityczną absolutnie chcą środków z UE, dzwonią i rozmawiają na ten temat z rządem. Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali i mówili, że tych środków nie chcą - powiedział w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: apeluję do Budki, aby spojrzał w lustro i przekonał się, że warto zagłosować za środkami z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:14
- Platforma Obywatelska, Borys Budka, który jeszcze w grudniu apelował do premiera o to, aby jak najszybciej przyjąć ustawę o zasobach własnych, obiecywał tutaj - w tym budynku, piętro niżej, obiecywał, że niezwłocznie przegłosują ustawę o zasobach własnych, dzisiaj nie powtórzy sobie tych słów przed lustrem i sam siebie ponownie nie przekona - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Partia uważająca się za najbardziej europejską nie chce przyjąć pieniędzy z UE". Jan Pietrzak o działaniach PO

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 14:40
- To nieprawdopodobne. Uważająca się za najbardziej europejską partia nie chce przyjąć pieniędzy z Unii Europejskiej. Świadczy to o poziomie tych polityków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
rozwiń zwiń