X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa porozumienia Lewicy i PiS. Filip Kaczyński: PO nie zależy na merytorycznej pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:00
- W sprawie Funduszu Odbudowy, Lewica w przeciwieństwie do PO, zachowała się jak prawdziwa i konstruktywna opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński z PiS. Gościem audycji był też Marek Sowa z KO. 

Goście PR24 rozmawiali o obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej. Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej ujawnił, że jego partia "wyrzuciła w kosmos wybory kopertowe po to, żeby osłabić PiS, a nie żeby PiS wzmocnić". Dodał, że wraz z kolegami nie myślą o niczym innym niż "obalenie rządu", a w tym celu prowadzą nawet rozmowy z dwoma politykami ze Zjednoczonej Prawicy.

Odnosząc się do tych słów, Marek Sowa z KO powiedział, że widać przecież, iż obecny rząd nie ma już większości w parlamencie i coraz więcej głosowań jest odkładanych lub po prostu przegrywanych.


Piotr Kaleta 1200.jpg
"Dziwię się, że tylko Lewica stanęła na wysokości zadania". Kaleta o porozumieniu PiS z Lewicą ws. Funduszu Odbudowy

"Być może powstanie rząd techniczny"

- Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nowy mandat wyborczy musi pochodzić z wyborów, ale być może stanie się tak, że rząd Mateusza Morawieckiego będzie musiał iść w odstawkę i powstanie jakiś rząd techniczny - mówił polityk KO. Dodał, że wotum nieufności dla rządu jest przewidziane w prawie, a retoryka jest mniej istotna. 

- Obalenie czy zmiana rządu, na jedno wychodzi, a jeśli chodzi o podobieństwo do komunizmu, który się właśnie obalało, to przypomnę, iż obecny rząd ma wiele wspólnego z komunizmem, przypomnę słowa pana Banasia, który postawił znak równości ze stanem wojennym - powiedział Marek Sowa.

"Wojenna retoryka PO"

Filip Kaczyński z PiS zauważył, że PO cały czas stosuje wojenną retorykę chcąc podpalić polskie państwo. Dodał, że ta partia przyzwyczaiła nas, iż nie myśli patriotycznie, a jej sprzeciw wobec Funduszu Odbudowy pozbawia Polaków miliardów złotych.

- To kuriozalny atak na Polskę. My nie obawiamy się o brak większości, obóz rządzący ma się dobrze. Platformie nie zależy jednak na merytorycznej pracy z nami, ale na tym, by odsunąć PiS od władzy - zauważył i dodał, iż na tym tle Lewica, porozumiewając się z PiS w sprawie Funduszu Odbudowy, zachowała się jak konstruktywna opozycja.


Posłuchaj
21:32 PR24_mp3 2021_04_29-08-06-17.mp3 F. Kaczyński (PiS) i M. Sowa (KO) o sytuacji politycznej ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Filip Kaczyński (PiS), Marek Sowa (KO)

Data emisji: 29.04.2021

Godzina: 08:06 


Czytaj także

"Ość w gardle Platformy Obywatelskiej". Jankowski o spotkaniu premiera z klubem Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:24
- To pokazanie, że jest szansa na normalną debatę parlamentarną - tak o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z klubem Lewicy w Sejmie mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z radia Wnet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachowała resztki myślenia państwowego". Karnkowski o działaniach Lewicy ws. Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:44
- Lewica zachowała jakieś resztki myślenia państwowego i pod kątem korzyści elektoratu. Okazało się natomiast, że Platforma w imię anty PiS jest w stanie poświęcić to, co wydawałoby się dla tej partii najważniejsze, czyli spójność UE - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń