X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda rozmawiał ze Swiatłaną Cichanouską. Tematem m.in. polska mniejszość na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:00
- Rola OBWE, Rady Praw Człowieka ONZ oraz UE w kwestii przywrócenia przestrzegania praw człowieka na Białorusi i zaprzestania prześladowania polskiej mniejszości była tematem rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy ze Swiatłaną Cichanouską - powiedział PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

konstytucja 3 maja 1200.jpg
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w audycjach "Eureka"

O rozmowie prezydenta Dudy z jedną z liderek białoruskiej opozycji, byłą kandydatką w wyborach prezydenckich, Szczerski poinformował w środę przed południem na Twitterze.

Pytany później przez PAP o przebieg tej rozmowy zaznaczył, że jej kontekst wiąże się z nadchodzącą 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja i obchodami, które będą miały miejsce w Warszawie, gdzie w poniedziałek spotkają się prezydenci państw naszego regionu - poza prezydentem Dudą obecnie będą także prezydenci Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy.

Prezydencki minister dodał, że Cichanouska złożyła Polakom na ręce prezydenta Dudy życzenia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, jak również w związku z obchodzonym 2 maja Dniem Polonii i Polaków za Granicą, "życząc, by relacje pomiędzy Polakami i Białorusinami, pomiędzy Polską i Białorusią rozwijały się w sposób harmonijny i dobrosąsiedzki".

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej zaznaczył, że rozmowa dotyczyła też bieżącej sytuacji na Białorusi, kondycji społeczeństwa białoruskiego i planów politycznych Cichanouskiej na najbliższy czas.

shutterstock elektrownia ostrowiec free 1200.jpg
"Potencjalna bomba jądrowa". Białoruska opozycja przeciw elektrowni jądrowej w Ostrowcu

Rola OBWE kolejnym z tematów

Tematem rozmowy - dodał Krzysztof Szczerski - była też rola Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w stabilizacji sytuacji na Białorusi także w kontekście polskiej prezydencji w tej organizacji w 2022 roku, a także to, "jak społeczność międzynarodowa może zająć się kwestią prześladowania Polaków na Białorusi i przywrócenia tam przestrzegania praw człowieka".

- Rozmawiano też o tym, jak w dłuższej perspektywie Polska i kraje europejskie mogą działać na rzecz rozwoju ekonomicznego i społecznego Białorusi, by w przyszłości Białoruś stała się integralną i ważną częścią demokratycznej wspólnoty europejskiej - poinformował prezydencki minister.

- Pani Cichanouska zapewniła, że ze strony jej środowiska politycznego jest pełna otwartość na współpracę i oczekiwane na tę współpracę na różnych forach międzynarodowych. Podkreślała, że zależy jej na utrzymaniu sprawy Białorusi na forum Rady Praw Człowieka ONZ, w której obecnie zasiada także Polska, jak również na forum OBWE i Unii Europejskiej - przekazał prezydencki minister.

Czytaj także:

Krzysztof Szczerski poinformował, że o kwestii Białorusi rozmawiał wcześniej w środę ze składającym wizytę w Polsce komisarzem UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Oliverem Varhelyim. Rozmowa dotyczyła unijnego programu Partnerstwa Wschodniego oraz zgłaszanego na forum UE przez Grupę Wyszehradzką programu współpracy ekonomicznej Unii z Białorusią.

nt

Czytaj także

"Będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania". Prezydent rozmawiał z przedsiębiorcami dotkniętymi pandemią

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 14:31
- Już w tej chwili widzimy pierwsze spadki zachorowań, a to oznacza, że będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania, zwłaszcza te branże najbardziej dotknięte pandemią - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania z przedstawicielami branż szczególnie dotkniętych koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Para prezydencka przyjęła pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19. "Czujemy się dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 16:51
Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że czuje się dobrze po wczorajszym szczepieniu pierwszą dawką szczepionki na COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Kancelarii Prezydenta omawiano temat Funduszu Odbudowy. Szczerski: nikt nie przedstawił koncepcji weta

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:07
- Podczas wtorkowego posiedzenia prezydenckiego Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej nikt nie przedstawił koncepcji weta prezydenckiego do ustawy ratyfikacyjne dot. decyzji o zasobach własnych koniecznej do uruchomienia Funduszu Odbudowy UE - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń