X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Terlecki: dogadaliśmy się z Lewicą w kluczowych kwestiach ws. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:31
- Dogadaliśmy się z Lewicą w kluczowych kwestiach. O 12.00 premier przedstawi szczegóły - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Posiedzenie rządu, zdjęcie ilustracyjne
Posiedzenie rządu, zdjęcie ilustracyjneFoto: Krystian Maj/KPRM

 Wynegocjowaliśmy na spotkaniu z premierem m.in., że w ramach KPO 850 mln euro trafi na wsparcie szpitali powiatowych, 30 proc. trafi do samorządów, 300 mln euro trafi na wsparcie dla poszkodowanych branż. Rząd zgodził się na wszystkie warunki - powiedział europoseł Lewicy Robert Biedroń.

- To są oczywiście trudne rozmowy, bo z obu stron padają poważne argumenty, ale znaleźliśmy możliwość dogadania się w tych kwestiach kluczowych. Myślę, że to jest najważniejsze przesłanie - oświadczył szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

twitter piotr muller free Piotr Müller free 663.jpg
"Głosowanie przeciw interesom Polski". Rzecznik rządu o sprzeciwie wobec Funduszu Odbudowy

W Sejmie we wtorek rano premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu oraz klubu PiS spotkali się z politykami Lewicy. Tematem rozmowy były uwagi Lewicy do Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Problemy mieszkaniowe

- Rozmawialiśmy o kwestii funduszy przeznaczonych na służbę zdrowia, szpitale powiatowe, rozmawialiśmy o problemie mieszkań - bardzo ważny temat i dla nas, i dla Lewicy - mówił Terlecki.

Czytaj więcej:

Po spotkaniu Robert Biedroń powiedział, że Lewica doprowadziła do tego, że rząd zaczął rozmawiać z opozycją na temat Funduszu Odbudowy. - Spotkaliśmy się (ze stroną rządową), by przedyskutować 6 ważnych punktów związanych z naszymi propozycjami - przekazał Biedroń.


Posłuchaj
00:24 Robert Biedroń Lewica wynegocjowała pieniądze dla szpitali powiatowych.mp3 Robert Biedroń: Lewica wynegocjowała pieniądze dla szpitali powiatowych (IAR)

 

Pieniądze dla szpitali i samorządów

- Wynegocjowaliśmy 850 mln euro na wsparcie dla szpitali powiatowych, które przez lata były zamykane, niedoinwestowane (...) Przynajmniej 30 proc. środków unijnych z KPO trafi do dyspozycji samorządów i będzie konsultowane z zarządami sejmików wojewódzkich - mówił Biedroń.

mid-21427070.jpg
"Ość w gardle Platformy Obywatelskiej". Jankowski o spotkaniu premiera z klubem Lewicy

- Cieszymy się, że jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do problemu, który wydaje się być w najbliższym czasie najważniejszy dla Polski - dodał polityk PiS.

Posłuchaj
00:29 Ryszard Terlecki rozmawiano o kluczowych sprawach zarówno dla PiS-u, jak i Lewicy.mp3 Ryszard Terlecki: rozmawiano o kluczowych sprawach zarówno dla PiS-u, jak i Lewicy (IAR)

 

Pieniądze w ramach KPO będą inwestowane w pięciu obszarach: odporność i konkurencyjność gospodarki – 18,6 mld zł; zielona energia i zmniejszenie energochłonności – 28,6 mld zł; transformacja cyfrowa – 13,7 mld zł; dostępność i jakość ochrony zdrowia – 19,2 mld zł; zielona i inteligentna mobilności – 27,4 mld zł.

Zgody w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE koniecznej dla uruchomienia Funduszu Odbudowy nie ma w Zjednoczonej Prawicy - ratyfikacji sprzeciwia się Solidarna Polska.

pg

Czytaj także

Przejście poseł Lewicy do Porozumienia. Jankowski: Jarosław Gowin nadal ma siłę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 11:06
- Przejście polityka z Lewicy do Porozumienia pokazuje, że partia Jarosława Gowina nadal ma siłę polityczną i może przyciągać. Szczególnie w chwili istotnej dla rządu, kiedy procedowane jest przyjęcie Funduszu Odbudowy - powiedział o przejściu Moniki Pawłowskiej do Porozumienia Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie pozwólmy, by interesy polityczne przeważyły nad interesem Polski". Apel premiera

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 09:20
- Wszystkim siłom parlamentarnym, którym leży na sercu dobro Polski i Polaków powinno zależeć na zatwierdzeniu Krajowego Planu Odbudowy. Tu nie ma miejsca na spory. Nie pozwólmy, by interesy polityczne przeważyły nad interesem Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki dziennikowi "Fakt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier spotka się z przedstawicielami Lewicy. Szef KPRM: rząd jest otwarty na konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 18:47
- We wtorek o godz. 9.00 premier Mateusz Morawiecki spotka się w Sejmie z przedstawicielami Lewicy - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Zapewnił, że rząd jest otwarty na szerokie konsultacje w sprawie Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń