X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ość w gardle Platformy Obywatelskiej". Jankowski o spotkaniu premiera z klubem Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:24
- To pokazanie, że jest szansa na normalną debatę parlamentarną - tak o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z klubem Lewicy w Sejmie mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z radia Wnet.
Premier w drodze na spotkanie z klubem Lewicy
Premier w drodze na spotkanie z klubem LewicyFoto: PAP/Radek Pietruszka

W Sejmie trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubu Lewicy. Rządzący wraz z opozycją przedyskutują wydatkowanie prawie 60 miliardów euro na odbudowę gospodarki po pandemii. - Jeżeli dojdzie do porozumienia, to dojdzie do wyłomu w opozycji i podważenia "Koalicji 276", pomysłu Borysa Budki. Zada też ono kłam temu, że nie ma możliwości odwrócenia sojuszy, o czym mówi szef PO - mówił gość PR24.

Mariusz Błaszczak 663.jpg
"Dojdzie do porozumienia. Środki trafią tam, gdzie są potrzebne". Szef MON o Funduszu Odbudowy

Klub Lewicy przedstawił w Sejmie sześć postulatów dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. To między innymi przeznaczenie co najmniej 30% środków dla samorządów, 400 milionów euro dla zagrożonych branż - hotelarstwa, gastronomii, turystyki i transportu - oraz powołanie Komitetu Monitorującego.

"Ość w gardle PO"

Zdaniem Łukasza Jankowskiego, spotkanie premiera z klubem Lewicy świadczy o tym, że możliwa być może jest normalna debata parlamentarna w Sejmie. - Powrót do normalnej rozmowy, przy różnych wizjach, poglądach, a nawet światopoglądach, staje się więc ością w gardle Platformy Obywatelskiej. Ta partia próbowała negować to, że jest możliwy dialog - powiedział.

W grudniu 2020 roku przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie wieloletniego budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. Polska może liczyć z Funduszu Odbudowy na ponad 23 miliardy euro w formie dotacji i ponad 34 miliardy w formie pożyczek. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy. Plan wydatków musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.


Posłuchaj
24:56 PR24_mp3 2021_04_27-10-35-01.mp3 Ł. Jankowski o spotkaniu premiera z klubem Lewicy ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Łukasz Jankowski (radio Wnet)

Data emisji: 27.04.2021

Godzina: 10:35 

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: kwestia aborcji może być próbą sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 21:03
- PSL może dużo mówić i zapowiadać w sprawie aborcji, ale zasięg oddziaływania politycznego PSL jest taki, jaki jest. Także Lewica nie jest tu wiarygodnym instrumentem. To może być próba sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Platformie Obywatelskiej. Dr Kawęcki: tam nie ma już konserwatystów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:48
- Wydaje mi się, że mówienie o frakcji konserwatywnej w Platformie Obywatelskiej w 2021 roku to daleko idąca przesada. To jest już przeszłość. Tam konserwatystów już nie ma - powiedział o sytuacji w obozie największej partii opozycyjnej w kontekście listu części posłów PO przeciw "aborcji na życzenie" dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
rozwiń zwiń