X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Utrzymane obostrzenia w pięciu województwach. Zobacz w których

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:32
W województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia - poinformował minister zdrowia. - Staraliśmy się wyodrębnić tę grupę województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza - mówił na konferencji prasowej Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od 26 kwietnia zostaną otwarte usługi w 11 województwach, w których panuje względnie dobra sytuacja pandemiczna
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od 26 kwietnia zostaną otwarte usługi w 11 województwach, w których panuje względnie dobra sytuacja pandemicznaFoto: Piotr Twardysko-Wierzbicki / Zuma Press / Forum & Kancelaria Premiera/Twitter
 • Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od 26 kwietnia zostaną otwarte usługi w 11 województwach
 • W regionach tych przywrócona zostanie nauka hybrydowa dla klas 1-3
 • Najgorsza sytuacja epidemiczna jest obecnie na Śląsku
 • Woj. podlaskie ma najmniejsze obłożenie łóżek covidowych w szpitalach

Szef resortu zdrowia dodał, że jest to ostrożny krok, bo liczba zachorowań i chorych na COVID-19 w szpitalach jest wciąż bardzo wysoka.

Ograniczenia pozostają w części województw

W 11 regionach przywrócono funkcjonowanie salonów urody, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Będzie tam również przywrócona nauka hybrydowa dla klas 1-3. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Niedzielski 1200 twitt.jpg
Minister zdrowia: apogeum trzeciej fali pandemii mamy za sobą

Te województwa to:

 • małopolskie
 • zachodniopomorskie
 • kujawsko-pomorskie
 • mazowieckie
 • świętokrzyskie
 • lubuskie
 • pomorskie
 • lubelskie
 • warmińsko-mazurskie
 • podkarpackie
 • podlaskie

Adam Niedzielski wskazał na województwa, w których "mamy trudną sytuację". W nich utrzymano dotychczasowe obostrzenia. - Wszystkie te reguły, które do tej pory obowiązywały w skali całego kraju, w tych pięciu województwach będą obowiązywały przez najbliższy czas - zaznaczył.

Te regiony to:

 • śląskie
 • dolnośląskie
 • wielkopolskie
 • łódzkie
 • opolskie

- Te województwa to między innymi takie regiony, gdzie ten wskaźnik zakażeń jest powyżej 35, ale nie był to jedyny parametr, który braliśmy pod uwagę. Po prostu staraliśmy się wyodrębnić tę grupę województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza - wyjaśniał szef MZ.

Najtrudniej na Śląsku, najlepiej - na Podlasiu

Minister zdrowia omówił sytuację epidemiczną w poszczególnych regionach, zarówno jeśli chodzi o liczbę zachorowań, jak i obłożenie w szpitalach pod względem liczby łóżek i respiratorów. - Widzimy wyraźny spadek jeśli chodzi o średnią liczbę zakażeń na 100 tysięcy (mieszkańców) we wszystkich regionach. Ten spadek jest rzędu 1/3 w stosunku do poprzedniego tygodnia. Ale nadal mamy regiony, w których sytuacja, jeżeli chodzi o poziom zakażeń, jest trudna, czyli ta częstotliwość występowania koronawirusa jest stosunkowo wysoka - powiedział Niedzielski.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:29 11033035_1.mp3 Adam Niedzielski o dostępności usług po 26 kwietnia (IAR)

 

Jak dodał, najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w woj. śląskim, gdzie wskaźnik średniej dziennej liczby zakażeń waha się w granicach 50. - W drugiej kolejności mamy woj. dolnośląskie, gdzie ten wskaźnik wynosi 46,5, w dalszej kolejności województwa wielkopolskie i łódzkie, które mają te wskaźniki rzędu 40 i więcej oraz województwo opolskie z poziomem 38,3 - poinformował szef resortu zdrowia.

Najlepsza sytuacja pod względem liczby zachorowań jest natomiast w woj. podlaskim - tam wskaźnik wynosi 22,2. - Mamy również woj. podkarpackie, gdzie ten wskaźnik wynosi 22,5 i mamy woj. warmińsko-mazurskie, gdzie wskaźnik jest na poziomie 23,7 - przekazał Adam Niedzielski.

Obłożenie łóżek w regionach

Zróżnicowana jest także sytuacja w szpitalach. - Obłożenie łóżek przy średniej kraju na poziomie mniej więcej 67 proc. waha się od poziomu 46 proc. w woj. podlaskim do ponad 77 proc. w woj. śląskim - zaznaczył minister.

Jak dodał, podobnie jest w kwestii dostępności respiratorów. - To obłożenie jest nieco wyższe - powyżej 70 proc. w skali kraju, ale obserwujemy też zróżnicowanie regionalne - od 52 proc. w woj. warmińsko-mazurskim do 84 proc. w woj. śląskim - dodał szef MZ. 

ms


Czytaj także

Minister zdrowia o walce z COVID-19: mamy za sobą szczyt trzeciej fali, także w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 08:11
- Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku hospitalizacji. Widać więc, że to apogeum, które mieliśmy ok. 2 tygodni temu, mamy już za sobą także w szpitalach - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji walki z COVID-19 Adam Niedzielski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionki nie będą się marnować. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 20:58
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie - jeśli istnieje ryzyko zmarnowania szczepionki przeciw COVID-19, dawkę może otrzymać każda osoba powyżej 18. roku życia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z obowiązkiem noszenia maseczek? Szef MZ zapowiada decyzję w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:48
- W przyszłą środę odniesiemy się do możliwości zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń