14 punktów nieścisłości. Sąd nakazał Onetowi publikację sprostowania

2021-04-21, 06:00

14 punktów nieścisłości. Sąd nakazał Onetowi publikację sprostowania
Siedziba Ringier Axel Springer Polska, właściciela Onetu. Foto: MOZCO Mateusz Szymanski/ Shutterstock

Onet ma opublikować sprostowanie dotyczące jednego ze swoich artykułów poświęconych Polskiej Fundacji Narodowej - wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, o jakim pisze tvp.info. Uwagi do publikacji portalu zawarto w 14 punktach wskazujących nieścisłości portalu - czytamy.

W serii tekstów z 2019 roku, poświęconych Polskiej Fundacji Narodowej, dziennikarze Onetu pisali o współpracy PFN z agencją PR White House Writers Group (WHWG). Onet przedstawił wówczas jedną z pracownic WHWG, Annę Wellisz. "Portal zarzucił jej m.in. wysokie zarobki plus zwrot kosztów za wydatki związane z pracą. Według Onetu weryfikacja tych kosztów była iluzoryczna" - pisze tvp.info.

Powiązany Artykuł

Andrzej Duda telefon twitt KPRP 1200.jpg
Dziennikarz Onetu przeprasza prezydenta. Opierał się na "niesprawdzonej informacji"

"W ostatnim z serii artykułów poświęconych tej sprawie, zatytułowanym »Opowieści o wydatkach Polskiej Fundacji Narodowej w USA cz. 4. Anna Wellisz atakuje Onet i wspomina babcię«, zamieszczony został list pracownicy WHWG z wyjaśnieniem, do którego odniósł się portal" - czytamy na portalu TVP.

14 punktów nieścisłości

To właśnie ten ostatni tekst był przedmiotem sprawy, jaką przed warszawskim Sądem Okręgowym wytoczyła Onetowi Anna Wellisz, wskazując nieścisłości. Jej zdanie podzielił sąd i nakazał publikację 14-punktowego sprostowania.

Wellisz zarzuca Onetowi m.in. fałszywe zapewnienia o weryfikacji informacji zawartych w tekście oraz nieścisłości w doniesieniach o sposobie jej wynagradzania. Uściśla także informacje dotyczące ilości spotkań opisywanych przez Onet i prostuje nieprawdziwe informacje co do powiązań jej rodziny z ówczesnym szefem PFN Maciejem Świrskim.

Czytaj także: 

"Nieprawda, że autor tekstu próbował się kontaktować ze mną przesyłając mail do »całego klanu Chodakiewiczów«. Organizacja »Klan Chodakiewiczów« nie istnieje i nie ma adresu e-mail. Żaden mail ani do mnie, ani do firmy WHWG od kogokolwiek z portalu Onet.pl nigdy nie przyszedł" - stwierdza wreszcie Anna Wellisz. Treść sprostowania w całości publikuje tvp.info.


tvp.info/ mbl

Polecane

Wróć do strony głównej