X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrola NIK po awarii w "Czajce". Czynności trwają już półtora roku

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 07:35
Już półtora roku trwa kontrola Najwyższej Izby Kontroli w stołecznym MPWiK. Została wszczęta po pierwszej awarii kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni "Czajka" latem 2019 r. Wyników jeszcze nie ma.
Ścieki spływające do Wisły
Ścieki spływające do WisłyFoto: PAP/Mateusz Marek
czajka free 1200.jpg
Kolejne problemy w "Czajce". Od początku lutego nie działa jedna linia spalarni

- Procedury kontrolne dot. realizacji kontroli nr I/19/001/KSI tj. "Projektowanie, budowa i eksploatacja kolektorów podziemnych transportujących ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków komunalnych Czajka" nadal trwają - poinformował Wydział Prasowy Najwyższej Izby Kontroli.

Czytaj także:

PAP poprosiła NIK o wyjaśnienie, dlaczego czynności kontrolne w tym przypadku trwają tak długo. W odpowiedzi izba wskazała, że "okres trwania postępowania kontrolnego jest uzależniony od m.in. pracochłonności oraz czasu, w jakim jest prowadzone".

"Kontrola prowadzona jest w warunkach zagrożenia epidemicznego, które znacząco wpłynęło na możliwości prowadzenia kontroli - podobnie jak w wypadku innych kontroli prowadzonych w czasie epidemii COVID-19. Każda kontrola jest odrębną procedurą, a czas jej trwania zależy od wielu często nieporównywalnych z innymi kontrolami, czynników" - wytłumaczyła NIK.

Kontrola rozpoczęła się w listopadzie 2019 r.

Awaria "Czajki"

Pod koniec sierpnia 2019 r. doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu Wisły oczyszczalni "Czajka". W efekcie nieczystości były zrzucane do rzeki. W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki są przepompowywane do "Czajki".

Do kolejnej awarii doszło również w sierpniu 2020 r. Wówczas również z pomocą przyszły rząd i wojsko.

***

Układ przesyłowy ścieków pod Wisłą w Warszawie (opr. Maciej Zieliński, Małgorzata Latos/PAP) Układ przesyłowy ścieków pod Wisłą w Warszawie (opr. Maciej Zieliński, Małgorzata Latos/PAP)

pb

Czytaj także

Jacek Ozdoba: Rafał Trzaskowski po raz kolejny został przyłapany na kłamstwie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 07:04
- Rafał Trzaskowski po raz kolejny został przyłapany na kłamstwie – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Odniósł się w ten sposób do twierdzenia ratusza, jakoby prezydent stolicy nie otrzymał z resortu zaproszenia do zespołu ds. prywatyzacji stołecznej sieci ciepłowniczej.
rozwiń zwiń