X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zrzuty ścieków do Wisły stały się normą". Michał Szpądrowski o awarii kolektora w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 16:25
- Odnoszę wrażenie, że ani prezes MPWiK, ani prezydent Rafał Trzaskowski nie za bardzo wiedzą, co się w tej sprawie dzieje - mówił o przyczynach awarii systemu przesyłu ścieków do oczyszczalni "Czajka" Michał Szpądrowski, radny m.st. Warszawy (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 05.01.2021 Krzysztof Szczerski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Miejsce zrzutu nieczystości do Wisły w Warszawie, 16.10.2020.
Miejsce zrzutu nieczystości do Wisły w Warszawie, 16.10.2020. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Warszawskie MPWiK znów zrzuca ścieki do Wisły - poinformował na antenie PR24 prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Prezes Wód Polskich podkreśla, że zrzutów dokonano dziś co najmniej dwukrotnie. Zgodnie z przepisami każdy kolektor może dokonać zrzutu maks. 10 razy w roku.

pap_20200702_0TB (1).jpg
"MPWiK nie posłuchało naszych uwag". Prezes Wód Polskich o kolejnym zrzucie ścieków do Wisły

Michał Szpądrowski stwierdził, że zrzuty ścieków do Wisły trudno traktować jak wyjątkowe zdarzenie, stały się normą. - Na sesjach Rady Miasta dopytywaliśmy, co się dzieje z dodatkowym przewiertem pod Wisłą. Dostaliśmy odpowiedź, że mogą być pewne nieprawidłowości z nowymi, zamówionymi na te potrzeby, rurami. Mija już kolejna rocznica pierwszej awarii i zrzutu ścieków do Wisły - przypominał.

- Dopytywaliśmy, co się wydarzyło w czasie dotychczasowych awarii i czy zostały wyciągnięte z tego wnioski przez m.st. Warszawa, chociażby w programach ubezpieczeniowych, czy domagano się od wykonawcy kar. Tego nie wiemy, informacje są podawane w sposób bardzo rozmyty - komentował radny.

Gość audycji podkreślał, że w dalszym ciągu nie ma jasności co do przyczyn kolejnych awarii kolektorów przesyłających ścieki. - Odnoszę wrażenie, że ani prezes MPWiK, ani prezydent Trzaskowski nie za bardzo wiedzą, co się w tej sprawie dzieje. Nie wskazano, czemu doszło do aż tak dużej awarii w zeszłym roku. Rok po pierwszej awarii doszło do drugiej, jeszcze bardziej krytycznej. Wtedy mówiono, że "było rzeczą niemożliwą, żeby tak duże awarie wydarzyły się rok po roku". Tłumaczenie ratusza jest takie, że mamy do czynienia z serią niefortunnych wypadków i zrządzeniem losu - relacjonował.

Posłuchaj
11:41 _PR24_AAC 2021_01_05-14-47-02.mp3 05.01.2021 Krzysztof Szczerski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Radny dodał także, że poza Biurem Kultury w ratuszu, prezydent miasta Rafał Trzaskowski nie dokonał przeglądu urzędników i osób w radach nadzorczych podległych mu spółek. - W MPWiK zasiada Jarosław Jóźwiak, zwolniony po aferze reprywatyzacyjnej, to jest ten sam skład, ekipa PO nie zmienia się właściwie od czasu Hanny Gronkiewicz-Waltz - zaznaczył.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość audycji: Michał Szpądrowski, radny m.st. Warszawa 

Data emisji: 05.01.2021

Godzina emisji: 15:47

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Wód Polskich: w Warszawie 45 razy dochodziło do nielegalnych zrzutów ścieków

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 19:52
- Niedawno dowiedzieliśmy się, że warszawskie MPWiK zrzuca ścieki komunalne niezgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym i z przelewami burzowymi, w każdym momencie, gdy występują opady deszczu - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria "Czajki". Do Wisły trafiło już w sumie 10 mln metrów sześciennych ścieków

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 16:51
- Dzisiaj zrzut surowych ścieków do Wisły przekroczył w sumie 10 mln metrów sześciennych. Daje to opłatę podwyższoną ok. 30 mln zł - poinformował Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, odnosząc się do aktualnej sytuacji związanej z awarią układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rurociąg "Czajki" już działa. Wody Polskie: wątpliwości co do jego legalności i wydolności

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 11:54
Warszawskie przedsiębiorstwo wodociągowe przełączyło przesył ścieków do oczyszczalni ścieków Czajka do nowego rurociągu. Dotychczas użytkowany był tymczasowo rurociąg ułożony przez wojsko na moście pontonowym.
rozwiń zwiń