X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kukiz: jestem ukierunkowany na głosowanie za ratyfikacją Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 21:24
Zgadzam się z interesem narodowym i obywatelskim, jestem ukierunkowany na głosowanie za ratyfikacją Funduszu Odbudowy - zadeklarował w poniedziałek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Zaznaczył jednak, że nie odda głosu "za" bez zapoznania się ze szczegółami Krajowego Planu Odbudowy.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: PAP/Paweł Supernak

- Zgadzam się z interesem narodowym, obywatelskim. Nie możemy sobie pozwolić, aby po raz drugi na przestrzeni ostatnich 70 lat ominęło nas coś podobnego, jak plan Marshalla - mówił Kukiz w TVN24, odnosząc się do Funduszu Odbudowy.

Oświadczył, że jest ukierunkowany na głosowanie za ratyfikacją zasobów własnych UE. Przyznał jednak, że nie rozmawiał jeszcze na temat opowiedzenia się za ratyfikacją z posłami swojego koła.

Pakiet obywatelski

andrzej duda.jpg
Prezydent: nie wykluczam zmiany konstytucji w przypadku wprowadzenia sędziów pokoju

Polityk zastrzegł jednak, że nie odda głosu bez zapoznania się z konkretami Krajowego Planu Odbudowy.

Kukiz podkreślił również, że chce, aby w Nowym Ładzie - planie PiS dotyczącym wyjścia z kryzysu po pandemii - znalazł się suplement z pakietem obywatelskim, który zawierałby deklaracje dotyczące m.in. powołania sędziów pokoju czy przyjęcia ustawy antykorupcyjnej.

Czytaj także:

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Konieczna ratyfikacja

kukiz nowak.jpg
"Nie wykluczałbym, że to są dawne powiązania między byłą partią władzy a sądami". Kukiz o sprawie Nowaka

W Zjednoczonej Prawicy nie ma zgody w sprawie ratyfikacji o zwiększeniu zwiększenia zasobów własnych UE. Sprzeciw zgłasza Solidarna Polska. Decyzji w tej sprawie nie podjęły jeszcze kluby Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, a PSL uzależnia poparcie od przyjęcia pewnych warunków.

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się w sprawie wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji niemal 60 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.

KPO to dokument będący podstawą do gospodarowania środkami z Funduszu Odbudowy, nie będzie on procedowany jako projekt ustawy. Jednak aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony, to państwa członkowskie, w tym parlamenty narodowe muszą zatwierdzić decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE.

fc

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Sasin: to głosowanie pokaże, kto jest odpowiedzialny i myśli o przyszłości Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 09:11
- Nie ustajemy w wysiłkach, żeby Solidarną Polskę przekonać do głosowania za ratyfikacją Funduszu Odbudowy - mówił w środę wicepremier, szef MAP Jacek Sasin. Podkreślił też, że głosy opozycji i koalicjanta w tej sprawie ważą tyle samo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie Polsce się on nie podoba, ale Niemcom". Zbigniew Kuźmiuk o ratyfikacji Funduszu Odbudowy przez kraje UE

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 18:55
- Niezależnie od tego, jak będzie wyglądało głosowanie w naszym parlamencie, czy Zjednoczona Prawica zagłosuje w tej sprawie jednolicie, to nie Polska jest tutaj problemem. Są nim Niemcy - mówił w Polskim radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń