X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strażacy pomagają w walce z COVID-19. "Ponad 200 razy dowozili potrzebny tlen do szpitali"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 20:56
"Ponad 200 razy strażacy dowozili potrzebny tlen do szpitali podczas drugiej i trzeciej fali pandemii" - poinformował w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dodał, że od pół roku w całej Polsce funkcjonują 44 banki tlenu zorganizowane przez wojewodów i straż pożarną.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: faboi/ Shutterstock

"44 banki tlenu zorganizowane przez wojewodów i Straż Pożarną funkcjonują w całej Polsce od pół roku. Ponad 200 razy strażacy dowozili potrzebny tlen do szpitali podczas drugiej i trzeciej fali pandemii" - napisał na Twitterze wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

covid ludzie stock 1200 (2).jpg
"Jesteśmy w okresie stabilizacji". Prof. Gut o liczbie zakażeń

W czterech wielkopolskich komendach Państwowej Straży Pożarnej działają "banki tlenu". Magazynowane w nich butle stanowią zapas tlenu medycznego na potrzeby szpitali walczących z COVID-19. Do tej pory wielkopolscy strażacy wyjeżdżali z tlenem ok. 20 razy.


Państwowa Straż Pożarna od samego początku pandemii podejmuje szereg działań wspierających walkę z COVID-19. W tym czasie strażacy pomagali m.in. w działaniach sanitarnych, tworzyli polowe izby przyjęć i pomagali osobom w kwarantannie.

Podczas akcji szczepień strażacy PSP i OSP pomagają również osobom, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do poszczególnych punktów szczepień. Strażacy ochotnicy brali też udział w akcji dostarczania ulotek z informacjami dotyczącymi profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19.

Czytaj także:

Strażacy ratownicy z PSP biorą także udział w tzw. izolowanych zdarzeniach ratownictwa medycznego, czyli w zdarzeniach, do których normalnie wyjeżdża zespół ratownictwa medycznego, ale z jakichś przyczyn karetka nie może dotrzeć na miejsce. W marcu liczba takich zdarzeń wzrosła niemal czterokrotnie, w stosunku do poprzedniego miesiąca.

itom

Czytaj także

Firmy dłużej pod ochroną Tarczy branżowej. Rząd przyjął rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:20
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że tarcza została rozszerzona na kolejne branże najbardziej cierpiące z powodu pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to już koniec trzeciej fali? Dr Michał Sutkowski ocenia aktualną sytuację epidemiczną

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 07:34
- Wydaje się, że spełnia się scenariusz stopniowego ustępowania trzeciej fali pandemii, przynajmniej jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażeń i zmniejszającą się liczbę chorych, w szpitalach, także pod respiratorami – powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
rozwiń zwiń