X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przejęcie Polska Press przez Orlen. Daniel Obajtek odpowiada na informację RPO

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:33
Prezes PKN Orlen twierdzi, że koncern nie dostał żadnej informacji z sądu na temat Polska Press. Dodaje, że koncern "zdziwiłaby decyzja o wstrzymaniu przejęcia, bo sąd nie miał kompletu dokumentów".
Daniel Obajtek
Daniel ObajtekFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało wcześniej, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek RPO o wstrzymanie przejęcia przez Orlen Polska Press. Jak napisano w komunikacie, taką informację Rzecznik uzyskał telefonicznie w sekretariacie Wydziału Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu Okręgowego w Warszawie.

EWrQPw6WsAAPSQm (1).jpg
"Nie zwalniamy tempa". Daniel Obajtek o rozwoju PKN Orlen

Prezes Obajtek pisze na Twitterze, że jest "zdumiony", iż Rzecznik Praw Obywatelskich ogłasza - jak napisał szef Orlenu - "rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną". Dodał, że jego firmę zdziwiłoby, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów.

5 lutego sąd zgodził się na przejęcie przez PKN Orlen grupy Polska Press, zrzeszającej największe dzienniki regionalne w Polsce. Transakcji Orlen dokonał w grudniu ubiegłego roku.

forum-0431400447-2.jpg
Dorota Kania członkiem zarządu Polska Press

RPO w swym odwołaniu chce, by sąd uchylił zgodę prezesa UOKiK na przejęcie. Dodatkowo - w oddzielnym wniosku - chciał też, by sąd wstrzymał wykonanie tej decyzji do rozstrzygnięcia odwołania.
Zgodnie bowiem z obowiązującymi regulacjami odwołanie przekazuje się do sądu za pośrednictwem UOKiK, zaś prezes UOKiK ma trzy miesiące na przesłanie tego odwołania do sądu, jeśli wcześniej w trybie autokontroli nie zmieni swojej decyzji o zgodzie na koncentrację. Dlatego obecnie Rzecznik oczekuje na przekazanie przez prezesa Urzędu odwołania do sądu.

Czytaj również:

Natomiast związany z odwołaniem wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji, w tym także zakaz wykonywania przez PKN Orlen praw udziałowych w Polska Press, wysyła się już bezpośrednio do sądu. W połowie marca informowano, że sąd zarejestrował ten wniosek RPO.

Jak przekazywało Biuro Rzecznika, wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji uzasadniony był tym, że "spółka kontrolowana przez Skarb Państwa - a za jej pośrednictwem politycy sprawujący władzę - mogą uzyskać łatwy wpływ na całokształt działalności poszczególnych redakcji".

fc

Czytaj także

Prof. Ryba: celem "GW" jest spacyfikowanie Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 10:58
- Tylko naiwny mógłby twierdzić, że są inne powody ataków na Daniela Obajtka niż polityczne. Akcja medialna dotycząca prezesa Orlenu ma zorganizowany charakter. Nie ma innej metody, by to uciąć, jak wykorzystać czynnik prawny - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Precyzyjnie zaplanowana operacja". Jacek Karnowski o atakach na prezesa Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 15:59
- Ja bym to jednak wiązał z fuzją z Lotosem. (...) Są takie firmy, z których żyją różne nawarstwiające się układy, środowiska, tysiące ludzi, które funkcjonują doskonale, niezależnie od tego, kto rządzi w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując ataki mediów i opozycji na prezesa Orlenu Daniela Obajtka.
rozwiń zwiń