X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Król: za opętańczym atakiem wymierzonym w Daniela Obajtka może stać również zagranica

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:05
-  Silnym koncernem energetycznym, paliwowym, jakim jest Orlen, interesują się na pewno nasi "przyjaciele" Rosjanie, którzy do końca próbowali chociażby odzyskać Możejki, chcieli też sparaliżować tę rafinerię - powiedział publicysta Marek Król.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Daniel Obajtek chce, aby Prokuratura Krajowa przeprowadziła kontrolę postanowienia Prokuratury Rejonowej w Krakowie z 2016 roku o odmowie wszczęcia śledztwa ws. rzekomego składania przez niego fałszywych zeznań.

1200.jpg
Daniel Obajtek składa wniosek do Prokuratury. Chodzi o nagrania "Wyborczej"

Jak zapowiedział jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski, celem jest nie tylko zbadanie prawidłowości postanowienia, lecz także ustalenia, czy nagrania, na które powołuje się opisująca tę sprawę "Gazeta Wyborcza", są autentyczne.

Zdaniem Marka Króla, Daniel Obajtek swoimi działaniami w Orlenie naraził się wielu osobom i środowiskom.

Posłuchaj
21:57 PR24_mp3 2021_03_17-11-07-59.mp3 Marek Król o sytuacji związanej z Danielem Obajtkiem ("Temat dnia/Gość PR24")

- Począwszy od wykupienia Polski Press z rąk niemieckiego wydawcy. Większość z gazet lokalnych skupionych pod tym szyldem pracowała na rzecz samorządów, była z nimi ściśle związana, nie było niezależności. Dlatego ruch prezesa Orlenu może spowodować niepokój wśród niektórych samorządowców. Prasa bowiem zacznie pełnić swoją rolę, bo nie będzie już zależna od miejskiego reklamodawcy - wskazał publicysta.

Ocenił, że "opętańczy atak" wymierzony w Obajtka jest bardzo podejrzany i mogą za nim stać również sfery zagraniczne. - Silnym koncernem energetycznym, paliwowym, interesują się na pewno nasi "przyjaciele" Rosjanie, którzy do końca próbowali chociażby odzyskać Możejki, chcieli też sparaliżować tę rafinerię - przypomniał Król.

Rozmówca Ryszarda Gromadzkiego odwołał się również do fuzji Orlenu z Lotosem. - Przecież Lotos był udzielnym księstwem oligarchii gdańskiej, więc utrata wspływów i posad w tym koncernie też musi wywoływać agresję - zaznaczył.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Marek Król, publicysta
Data emisji: 17.03.2021
Godzina emisji: 11.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prof. Ryba: celem "GW" jest spacyfikowanie Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 10:58
- Tylko naiwny mógłby twierdzić, że są inne powody ataków na Daniela Obajtka niż polityczne. Akcja medialna dotycząca prezesa Orlenu ma zorganizowany charakter. Nie ma innej metody, by to uciąć, jak wykorzystać czynnik prawny - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń