X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stany Zjednoczone popierają polską politykę wschodnią. Potwierdził to amerykański ambasador

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 22:43
- Podzielamy stanowisko Polski w sprawie działań Rosji na Ukrainie i Nord Stream 2, a także w kwestii postępowania reżimu Łukaszenki wobec obywateli Białorusi oraz mniejszości polskiej - oświadczył w czwartek chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.
Bix Aliu
Bix AliuFoto: Wiesław Majka/Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

W czwartek doszło do rozmowy telefonicznej prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego z Derekiem Cholletem, głównym doradcą sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena.

Czytaj więcej
Krzysztof Szczerski prezydent.pl 1200.jpg
Szczerski rozmawiał z doradcą sekretarza stanu USA. Tematem m.in. sytuacja Polaków na Białorusi

Jak poinformował Krzysztof Szczerski wśród tematów rozmów znalazły się bezpieczeństwo Ukrainy i regionu wobec działań Rosji, sytuacja Polaków na Białorusi, Nord Stream2.

W rozmowie z PAP Szczerski zaznaczył, że w trakcie godzinnej rozmowy z głównym doradcą szefa amerykańskiej dyplomacji zwracał uwagę na sytuację na Białorusi, w tym prześladowań skierowanych wobec polskiej mniejszości.

- Mówiliśmy też o sytuacji wokół Ukrainy i na samej Ukrainie w związku z narastającym tam napięciem wynikającym z ruchu wojsk rosyjskich. Także tutaj jest wspólne stanowisko Polski i USA oraz przekonanie, że zapewnienie bezpieczeństwa i pokoju jest możliwe wyłącznie w oparciu o pełne przestrzeganie prawa międzynarodowego, powrót Ukrainy do jej pełnej terytorialnej integralności, a także przekonanie, że jakiekolwiek działania powodujące wzrost napięcia w regionie są przez nas nieakceptowane - oświadczył prezydencki minister.

Podkreślił też pełną zbieżność stanowisk USA i Polski w kwestii Nord Stream 2. "Warszawa i Waszyngton na równi oceniają ten projekt jako szkodliwy dla bezpieczeństwa europejskiego, także dla niezależności energetycznej całej Unii Europejskiej, europejskiego rynku gazowego" - podkreślił Szczerski.

Czytaj więcej
Eydy-I8WUAACfSW.jpg
"Niepodległa Ukraina jest niezbywalną częścią Europy". Szef MSZ podsumował wizytę w Kijowie

Szef MSZ na Ukrainie

Z kolei z wizytą na Ukrainie przebywał w czwartek szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau, który spotkał się z szefem MSZ Ukrainy Dmytro Kułebą, przedstawicielem Ukrainy w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Leonidem Krawczukiem oraz wicepremierem Ukrainy Ołeksijem Reznikowem. Wizyta - jak podkreślał polski MSZ - była pilna i związana z "zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy".

Szef polskiej dyplomacji po zakończeniu wizyty zapewnił, że niepodległa i bezpieczna Ukraina jest niezbywalną częścią Europy, a celem jego wizyty było potwierdzenie, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie suwerenności.

jp

Czytaj także

"Będą dotyczyły indywidualnych osób". Rau o nowych sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:02
- Nowe sankcje wobec Rosji będą dotyczyły indywidualnych osób i będą sprowadzać się do dwóch elementów. Zakazu wjazdu do krajów UE i pozbawienia środków zdeponowanych w krajach UE - powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: wypełnienie przez Rosję porozumień mińskich kluczowe dla poprawy relacji z UE

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:59
- Wypełnienie przez Moskwę porozumień mińskich o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy jest kluczowe dla poprawy relacji Unii Europejskiej z Rosją - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Podkreśla też ważne dla Polski wspieranie społeczeństwa obywatelskiego w Rosji.
rozwiń zwiń