X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Odbudowa po pandemii. Szczerski: inicjatywa Trójmorza ma potencjał, by stać się odpowiedzią na te wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 18:17
- Inicjatywa Trójmorza posiada potencjał, aby stać się strategiczną odpowiedzią regionu na aktualne wyzwania związane z odbudową wzrostu ekonomicznego po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19 - mówił prezydencki minister Krzysztof Szczerski podczas spotkania przed szczytem Trójmorza w Sofii.
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że w czwartek odbyło się spotkanie koordynacyjne przed szczytem Trójmorza w Sofii. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Kancelarii Prezydenta Bułgarii, która jest głównym organizatorem tegorocznego szóstego szczytu Inicjatywy Trójmorza w Sofii.

pap_20191030_0FT-12.jpg
"Pokazuje strategiczną rolę Trójmorza". Szczerski o liście kongresmenów do Bidena

Jak przekazano w komunikacie, podczas wideokonferencji z udziałem przedstawicieli państw członkowskich Inicjatywy oraz partnerów strategicznych – Komisji Europejskiej, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec - dyskutowano nad kształtem deklaracji, która zostanie podpisana podczas szczytu. Ponadto, strony wymieniły się opiniami nt. obecnego stanu rozwoju Inicjatywy Trójmorza oraz planów pogłębienia dialogu w najbliższej przyszłości.

Odbudowa po kryzysie

KPRP relacjonuje, że strona bułgarska przedstawiła wstępny program Szczytu oraz Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza z udziałem głów państw Trójmorza. Jak poinformowano, minister Krzysztof Szczerski zapowiedział udział prezydenta Andrzeja Dudy w obu wydarzeniach.

Czytaj także:

- Inicjatywa Trójmorza posiada potencjał, aby stać się strategiczną odpowiedzią regionu na aktualne wyzwania związane z odbudową wzrostu ekonomicznego po kryzysie ekonomicznym wywołanym pandemią COVID-19 – mówił podczas spotkania Szczerski, cytowany przez KPRP.

Kancelaria Prezydenta przypomniała, że Inicjatywa Trójmorza jest platformą współpracy regionalnej zainicjowaną w 2015 r. przez prezydentów Polski i Chorwacji. Trójmorze zrzesza 12 państw usytuowanych pomiędzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym i ma na celu – w ścisłej współpracy z Unią Europejską oraz dzięki strategicznemu partnerstwu ze Stanami Zjednoczonymi – wzmacnianie spójności UE, rozwijanie połączeń infrastrukturalnych na osi Północ-Południe, a tym samym podnoszenie konkurencyjności i bezpieczeństwa energetycznego regionu Europy Środkowo Wschodniej.

dn

Czytaj także

"Pokazuje strategiczną rolę Trójmorza". Szczerski o liście kongresmenów do Bidena

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 07:20
- List amerykańskich kongresmenów wzywający prezydenta USA Joe Bidena do dalszego wspierania Trójmorza pokazuje strategiczną rolę tej inicjatywy dla relacji transatlantyckich; zapewne będzie miał wpływ na opinię nowej administracji w tej sprawie - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń