X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Rozmowy pary prezydenckiej z przedstawicielami zawodów medycznych

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 17:35
W Dniu Pracownika Służby Zdrowia prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozmawiali z przedstawicielami służby zdrowia. - Za wsparcie, za wspaniałą empatię, za ciepło bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy - mówiła Pierwsza Dama.
Para prezydencka
Para prezydenckaFoto: Kancelaria Prezydenta

Nagrania rozmów udostępniono w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta.

Podczas jednej z nich para prezydencka pytała m.in. położną ze szpitala w Końskich o przypadki zachorowań na COVID-19 wśród ciężarnych kobiet i testowanie noworodków.

Położna wskazywała, że na oddziale, na którym pracuje w ostatnim półroczu rodziło 10 kobiet chorych na COVID-19. - W żadnym z tych przypadków dziecko nie było dodatnie, wszystkie dzieci były ujemne - poinformowała.

Czytaj więcej
1200.jpg
"Dziękujemy za wielką ofiarę". Prezydent złożył hołd zmarłym pracownikom służby zdrowia

- Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, że jeżeli mama (zakażona koronawirusem) trafi do nas na tyle wcześniej, że mamy możliwość rozmawiania z kobietą rodzącą, to ustalamy z nią zasady postępowania z noworodkiem po porodzie. Przedstawiamy jej korzyści i zagrożenia wynikające z tego, że posiada dodatni wynik testu na koronawirusa i to mama w zależności od swojego stanu zdrowia, od sytuacji położniczej, ale również od stanu zdrowia noworodka podejmuje decyzję odnośnie tego, czy noworodek po urodzeniu ma przebywać od razu z nią - mówiła położna.

- Jeżeli sytuacja jest nagła i nie mamy czasu porozmawiania z mamą, to w takiej sytuacji zaraz po porodzie dziecko izolujemy. W momencie, kiedy mama jest na tyle świadoma, że możemy jej przekazać wszystkie zagrożenia i korzyści wynikające z tego kontaktu, wtedy przekazujemy i mama już świadomie podejmuje decyzję - dodała położna.

Pierwsza Dama podkreśliła, że położne są ogromnie ważne dla rodzących kobiet, szczególnie w pandemii, kiedy bliscy nie mogą ich odwiedzać. - Za to wsparcie, za tę wspaniałą empatię, za to ciepło bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Dzień pracownika

Andrzej Duda oddał cześć zmarłym pracownikom służby zdrowia, którzy walczyli z pandemią. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, któremu towarzyszy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, z asystą wojskową. Flaga Polski na maszcie została opuszczona do połowy. Jest to symbol najwyższego hołdu, jaki kraj oddaje swoim zmarłym obywatelom.

Czytaj więcej
shutterstock facebook premier koronawirus 1200.jpg
Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Premier dziękuje medykom za walkę z pandemią

Prezydent w przemówieniu wyliczył, że w ciągu ostatniego roku straciliśmy 339 pracowników służby zdrowia, w tym 138 lekarzy, 138 pielęgniarek i pielęgniarzy, 19 położnych, 19 ratowników medycznych, 19 dentystów, 12 farmaceutów, a także kilkunastu pracowników innych zawodów medycznych - w tym felczerów i diagnostów laboratoryjnych.

- W walce z koronawirusem pełnili swoją służbę i w tej służbie - możemy śmiało powiedzieć - oddali swoje życie - mówił Andrzej Duda. Prezydent dodał, że medycy "oddali życie pomagając innym, a tym samym walcząc z koronawirusem".

jp

Czytaj także

Prezydent: polska służba zdrowia zdała egzamin w okresie pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 16:20
Według Andrzeja Dudy jest to zasługą z jednej strony tych, którzy przygotowali służbę zdrowia na trudne sytuacje, jak pandemia, a z drugiej tych, którzy w tym czasie realizowali świadczenia medyczne.
rozwiń zwiń