X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dziękujemy za wielką ofiarę". Prezydent złożył hołd zmarłym pracownikom służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:31
- Oddajemy dziś hołd pracownikom służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem oraz wszystkim inny osobom, które każdego dnia mężnie stają do walki z epidemią - powiedział w środę podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Zdrowia prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Albert Zawada

shutterstock facebook premier koronawirus 1200.jpg
Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Premier dziękuje medykom za walkę z pandemią

Podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie upamiętnieni zostali pracownicy służby zdrowia, którzy zginęli w walce z pandemią. Na początku uroczystości do połowy masztu ustawionego na dziedzińcu Pałacu opuszczona została biało-czerwona flaga.


Posłuchaj
00:31 11004423_1.mp3 Prezydent oddał hołd zmarłym medykom (IAR)

 

- Chcemy oddać hołd wszystkim pracownikom polskiej służby zdrowia, jak również wszystkim innym osobom, w tym żołnierzom, funkcjonariuszom, pracownikom różnych branż, którzy mężnie stają każdego dnia w walce z koronawirusem - powiedział prezydent.

Mówił, że te osoby walczą bezpośrednio z wirusem w szpitalach, karetkach i innych placówkach medycznych. Wspomniał także o innych pracownikach, m.in. sprzedawcach w sklepach, kasjerach i farmaceutach, którzy są narażeni na kontakt z koronawirusem.

- Opuszczając flagę przed Pałacem Prezydenckim do połowy masztu dziś oddajemy hołd przede wszystkim pracownikom polskiej, naszej służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem, ale także wszystkim innym, którzy je poświęcili - powiedział prezydent.

"Obiecujemy, że będziemy niestrudzenie walczyli przeciw pandemii COVID-19" 

Podczas środowych uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego upamiętnieni zostali wszyscy ci, którzy w pandemii narazili siebie, by ratować innych, m.in. pracownicy służby zdrowia, którzy stracili życie w walce z pandemią.

Prezydent podkreślał, że byli wśród nich lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, dentyści, farmaceuci i pracownicy innych zawodów medycznych, w tym felczerzy, diagności laboratoryjni, którzy - jak zaznaczył - oddali życie na pełnionej przez siebie służbie. Zaznaczył, że to wielka ofiara, którą poniosły polskie rodziny.

Andrzej Duda mówił też o bólu wszystkich tych, którzy nie mogli odwiedzić swoich bliskich w szpitalach, i o śmierci chorych w samotności w związku z rygorami walki z koronawirusem.

- Składając ten hołd dzisiaj, dziękujmy za tę wielką ofiarę i za tę służbę. Chcę dzisiaj z całą mocą podkreślić, że dzisiaj, kiedy mamy szczepionki, kiedy realizowany jest narodowy plan szczepień przeciwko koronawirusowi, kiedy polska służba medyczna ratuje zdrowie i życie dziesiątków setek tysięcy pacjentów, którzy codziennie wychodzą z tej strasznej choroby do dalszego życia, chcę powiedzieć, że ta ofiara nie idzie na marne, że ta ofiara oznacza dziesiątki, setki tysięcy uratowanych istnień ludzkich. Dziękujemy za to z całego serca - powiedział prezydent.

- Obiecujemy, że będziemy niestrudzenie o życie i zdrowie ludzi, o bezpieczeństwo zdrowotne Polaków walczyli przeciw pandemii koronawirusa do samego końca, aż ją pokonamy. Cześć i chwała wszystkim tym, którzy oddali życie i oddali zdrowie, chroniąc innych w walce przeciwko koronawirusowi - oświadczył Andrzej Duda.

dn

Czytaj także

Andrzej Dera: prezydent zna i akceptuje założenia Nowego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:00
- Prezydent uczestniczy w tym procesie, jest informowany na bieżąco o założeniach, planach pana premiera dotyczących Nowego Ładu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń