X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abp Jędraszewski: Chrystus na krzyżu jest zwycięski

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 22:19
Wielki Piątek to dzień żałoby, ale też krzyża Chrystusa, który daje nadzieję - mówi metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Tego dnia w Kościele katolickim upamiętnia się śmierć Jezusa.
Abp Marek Jędraszewski
Abp Marek JędraszewskiFoto: Twitter/Archidiecezja krakowska
Bazylika św. Krzyża Jerozolimskiego w Rzymie 1200.jpg
Na tropie szczątków krzyża pańskiego

- Chrystus - mimo że ukrzyżowany - jest zwycięski - mówił arcybiskup Jędraszewski w programie Gość Wiadomości w TVP Info. Wskazał, że jest to prawda, którą przeżywamy w czasie Liturgii Wielkiego Piątku - czytając Ewangelię św. Jana. 

Posłuchaj
00:33 10997203_2.mp3 Abp Jędraszewski o Wielkim Piątku i wspomnieniu Jana Pawła II (IAR)

- Tam Chrystus, znajdujący się na krzyżu, jest Chrystusem zwycięskim, krzyż jest jego tronem, na którym zwycięża śmierć, nienawiść, grzech - podkreślił metropolita krakowski. Wyjaśnił, że Jezus dobrowolnie przyjął krzyż, by zbawić ludzi. - Dlatego patrzymy na krzyż z wielką czcią i nadzieją, bo przez niego dokonało się zbawienie dla całego świata - zaznaczył w TVP Info arcybiskup.

Czytaj także:

W tym roku Wielki Piątek zbiegł się z 16. rocznicą śmierci świętego Jana Pawła II. Arcybiskup Jędraszewski wspominał w tym kontekście odchodzenia papieża Polaka. Jak mówił hierarcha, "Ojciec święty może być dla nas przykładem, jak poddać się woli Bożej". "Ten moment pogodzenia się z losem, z koniecznością odchodzenia, pozostaje dla nas wszystkich niezapomnianą i ciągle wielką lekcją tego, jak żyć" - zaznaczył arcybiskup.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, o 21:37. Jego pontyfikat trwał 26 lat.

dn

Czytaj także

"Mamy głęboką nadzieję, że ten czas minie". Abp Jędraszewski o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 21:18
Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski mówił w TVP Info, że tegoroczne Święta Wielkanocne są dla wielu z nas bardzo trudne, ponieważ nasz kraj zmaga się z pandemią koronawirusa. - Mamy głęboką nadzieję, że ten czas minie. Czas ograniczeń - mówił abp.
rozwiń zwiń