X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aktywista LGBT chce "wrzucać katolików do worka, a worek do jeziora". Firmy zrywają z nim współpracę

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 17:45
Firma Logitech zawiesiła współpracę z youtuberem i aktywistą LGBT Łukaszem Stelmachem. Podobnie postąpiła marka Huawei. Powód? Stelmach napisał na Facebooku m.in., że "katolików chętnie jednak wrzuci do worka, a ten worek gdzieś do jeziora".
Firmy odsuwają się od youtubera
Firmy odsuwają się od youtuberaFoto: shutterstock.com/Bobica10; zrzut ekranu/facebook.com
1200_sąd_shutterstock.jpg
Przyklejały wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą. Wpłynęły dwa wnioski do sądu

Wszystko zaczęło się od wpisu, w którym Łukasz Stelmach zamieścił grafikę pokazującą dinozaura zionącego tęczowym ogniem na miasto.

Czytaj także:

"Nie wiem, kto jest autorem, ale czy dałoby radę zrobić też wersję z King Kongiem? Zamiast rzygać tęczą, mógłby np. niszczyć kościoły toporem zrobionym z jakiegoś patriotycznego pomnika, który zostawiłaby po sobie ładny tęczowy ślad. Bardzo proszę" - napisał.

W innym komentarzu na Facebooku w jasny sposób określił, co zamierza zrobić z katolikami.

tęcza nie obraża pap 1200.jpg
Profanatorzy mogą czuć się bezkarni. Felieton Miłosza Manasterskiego

"Mam jak najgorsze zdanie o Kościele jako szkodliwej, skorumpowanej instytucji, która regularnie próbuje dyktować wszystkim, jak mają żyć. Wiem, że masa katolików nie utożsamia się z tym, co wyrabia ich kościół - ale chętnie ich jednak wrzucę do worka, a ten worek gdzieś do jeziora" - stwierdził.

Współpraca z twórcą, który "szczuje na osoby ze względu na wyznawaną wiarę"

Na działania youtubera i blogera zareagował Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. Organizacja podkreśliła we wpisie, że skieruje oficjalne pisma do firm: Huawei oraz Logitech, aby dowiedzieć się, "czy nie przeszkadza im współpraca z twórcą dopuszczającym się szczucia na osoby ze względu na wyznawaną wiarę".

Zdecydowana reakcja firm

Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Firma Logitech poinformowała w oficjalnym komunikacie, że "w przypadku ubiegłotygodniowych wpisów Łukasza Stelmacha granice zostały przekroczone". "Dlatego odcinamy się od jego słów i zawieszamy naszą dotychczasową współpracę" - napisano.

Huawei również odniósł się do sprawy:


wpolityce.pl/facebook.com/twitter.com
pb

Czytaj także

"Niedługo będzie policja myśli". Prof. Ryba o różnych wolnościach w UE

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 17:20
- Jak u Orwella będzie myślozbrodnia jako zbrodnia najwyższego rzędu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL podsumowując kolejne plany unijnych instytucji dot. określania wolności obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa rezolucji PE ws. LGBTQ. Piotr Semka: to przekraczanie granic

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 16:22
- To jest kolejny przykład polityki PE, który wygłasza bardzo różne proklamacje nt. kwestii, którymi się nie zajmuje ustawodawstwo unijne. Rzeczywiście to jest przekroczenie granic, mówiące: "to nie jest wiążące, ale my demonstrujemy" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Grosse: nie wiem czy Europa wytrzyma kryzys ideologiczny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 16:10
- Zamiast skupić się na pandemii, na problemach ekonomicznych i wielu innych kryzysach rozrywających Unię, dodawany jest kolejny kryzys, tym razem ideologiczny, który dokłada kolejne emocje polityczne - powiedział prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń