X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Realna ochrona zdrowia i życia pracowników". Maląg o szczepieniach kolejnej grupy

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:40
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że uruchomiono zgłoszenia na szczepienia w ramach pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień dla pracowników placówek wsparcia dziennego. Specjalny formularz rejestracyjny udostępniło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: KPRM/Krystian Maj

- Ruszyły zgłoszenia na szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień dla pracowników placówek wsparcia dziennego - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Osoby chcące się zaszczepić, powinny zgłosić to szefowi placówki, w której pracują.

Kraska_waldemar_ok.jpg
"Rozważamy taki wariant". Minister o możliwości wjazdu do kraju tylko z ujemnym wynikiem testu

- Tak jak w przypadku np. pracowników żłobków, tak i pracownicy placówek wsparcia dziennego sami nie muszą się nigdzie rejestrować, wysyłać wiadomości sms czy korzystać z infolinii. Wystarczy, że zgłoszą chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracują. Wójt gminy, burmistrz czy prezydent miasta lub starosta powiatu pozyskuje dane pracowników od pracodawcy, a następnie zgłasza pracowników na szczepienie za pośrednictwem dedykowanego formularza. Ma na to czas do 24 lutego - powiedziała szefowa MRiPS.

Rejestracji na szczepienia dokonują wyłącznie wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie powiatu lub osoby przez nich upoważnione. Szpital węzłowy ustali termin i miejsce szczepienia, a następnie poinformuje o tym pracownika, który zgłosił chęć szczepienia.

Czytaj także:

- O ile dzieci często przechodzą zakażenie bezobjawowo, nie można powiedzieć tego samego o dorosłych pracownikach, którzy na co dzień mają z nimi styczność. Szczepienie z bardzo dużym prawdopodobieństwem uchroni przed zakażeniem. To poczucie bezpieczeństwa i realna ochrona zdrowia i życia pracowników, ich bliskich, ale także nieznajomych, z którymi stykają się w komunikacji miejskiej czy sklepie. Gorąco zachęcam do szczepień - dodała Maląg.

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: Unia powinna naciskać na koncerny farmaceutyczne ws. szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:50
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska stwierdził, że "UE powinna bardziej naciskać na koncerny farmaceutyczne, aby wywiązywały się z dostaw szczepionek". - Nam to komplikuje proces szczepień, ale staramy się, aby grupa szczególnego ryzyka ten harmonogram, miała niezaburzony - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: w każdym województwie będzie mobilny punkt szczepień

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 19:30
- Punkty te powinny być gotowe za półtora miesiąca - poinformował w Krakowie szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń