X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozważamy taki wariant". Minister o możliwości wjazdu do kraju tylko z ujemnym wynikiem testu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 08:00
- Jesteśmy już w trzeciej fali zachorowań na koronawirusa, widać to po statystykach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Gość PR24 powiedział, że w dzisiejszych danych widać trend wzrostowy zachorowań na COVID-19. - To ponad 1,3 tys. przypadków więcej niż tydzień wcześniej. Jesteśmy więc w okresie trzeciej fali, pytanie jak wysoka ona będzie. Niestety coraz więcej osób trafia do szpitali z powodu koronawirusa - zauważył wiceminister zdrowia.


Szczepienie Polska Forum 1200.jpg
Minister zdrowia: w minionym tygodniu zaszczepionych zostało blisko 600 tys. osób, łącznie prawie 3 mln

Dodał, że w Polsce w szpitalach jest obecnie prawie 50 proc. wolnych łóżek, ale są sygnały, że w ostatnich dniach zdecydowanie szybciej przybywa pacjentów.

"Wjechać tylko z ujemnym wynikiem testu"

Zdaniem gościa PR24 brytyjska mutacja koronawirusa jest o 30-35 proc. bardziej zaraźliwa, natomiast południowoafrykańska nawet o 50 proc.

- Ostatniej doby mieliśmy w kraju 3 890 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Część państw wprowadziło system, że można wjechać do danego kraju, gdy ma się aktualny, z ostatnich 48 godzin, ujemny wynik testu na COVID-19. Też rozważamy taki wariant, szczególnie na granicy południowej. W tym tygodniu może zostać podjęta decyzja - powiedział Waldemar Kraska.


Posłuchaj
12:37 PR24_mp3 2021_02_22-07-15-21.mp3 W. Kraska o zachorowaniach na COVID-9 ("24 Pytania - Rozmowa Poranka")

Audycja:  "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 22.02.2021

Godzina: 7.15

Czytaj także

Ekspert: zaszczepienie Polaków jest absolutnym priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 14:50
- Ważne jest to, by zaszczepić personel medyczny, który dzięki szczepieniom i odporności, będzie mógł udzielać pomocy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeciwskazania do ich noszenia są wyimaginowane, bardziej chodzi o wygodę". Kuchar o maseczkach

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 15:20
- Japończycy policzyli, że do 7 z 8 zakażeń wirusem dochodzi w pomieszczeniach zamkniętych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ernest Kuchar z Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, specjalista chorób zakaźnych z Luxmed.
rozwiń zwiń