X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzieci molestowane w przedszkolu pod Łodzią? Michał Wójcik: zleciłem kontrolę placówek

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 18:12
- Zleciłem analizę dotyczącą statusu punktów przedszkolnych w Polsce - poinformował minister w KPRM Michał Wójcik, pytany o sytuację w jednej z prywatnych placówek pod Łodzią. Przyznał, że być może istnieje "luka w prawie" dotycząca statusu osób prowadzących i zatrudnionych w takich miejscach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Africa Studio

W ciągu ostatnich dni portal Onet opublikował kilka materiałów poświęconych sytuacji w jednym z podłódzkich punktów przedszkolnych, w którym mogło dochodzić do gwałtów i molestowania seksualnego dzieci. Jak podkreślono, w sądzie toczy się obecnie proces w tej sprawie.

Szczepienia1200/PAP
Szczepienia nauczycieli. Preparat otrzymało już kilkadziesiąt tysięcy pedagogów


Nieoczekiwanie umorzone zostało jednak śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków przez dyrektorkę i opiekunki zatrudnione w przedszkolu. Zgodnie z przepisami nie mogły one popełnić takiego przestępstwa, bo nie są "funkcjonariuszami publicznymi", a tylko tych obejmują przepisy.

Komentując tę sprawę w rozmowie z portalem, minister w KPRM Michał Wójcik, który jest jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka, poinformował o zleceniu analizy dotyczącej statusu punktów przedszkolnych w Polsce. - To prawda, że właściciele i osoby zatrudnione w tego typu prywatnych placówkach nie są funkcjonariuszami publicznymi - dodał.

- Być może mamy lukę w prawie. Najpierw musi jednak zostać sporządzona szczegółowa analiza wyjaśniająca tę sprawę. Jeśli interwencja będzie konieczna, to na pewno zostanie podjęta - powiedział minister.

Barbara Socha 1200.JPG
450 mln zł na program "Maluch plus". Wiceminister: to ważna część polityki prorodzinnej


O komentarz do sprawy pytany był również wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, który podkreślił, że "ważne jest, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości". - Prawo musi stać po stronie najsłabszych. Instytucje państwa muszą wspierać tych, którzy są pokrzywdzeni, więc z pewnością ta sprawa wymaga wyjaśnienia - powiedział w rozmowie z Onetem.

Czytaj także:


Jak wynika z informacji przedstawionych przez media, w zeszłym roku sześcioletni podopieczny przedszkola wyznał, że był krzywdzony przez nastoletniego syna dyrektorki placówki. Ten miał wyprowadzać dziecko do pokoju, prezentować filmy pornograficzne i molestować. Później – w trakcie procesu sądowego – o molestowaniu zaczęły mówić także inne dzieci. O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze programu "Uwaga TVN".

kmp

Czytaj także

Wyszkowski: nie porównałem portalu Onet do "Der Stürmera", ale wykazałem ciągłość historyczną

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 18:25
Instytut Ordo Iuris zapowiedział, że udzieli pomocy prawnej opozycjoniście z czasów PRL i członkowi kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztofowi Wyszkowskiemu w sprawie ewentualnego pozwu spółki Ringier Axel Springer. Koncern poinformował, że zamierza skierować przeciwko niemu pozew do sądu. Były opozycjonista porównał portal Onet.pl do nazistowskiego "Der Stürmera". Opozycjonista powiedział w Polskim Radiu 24, że nie porównał portalu Onet do "Der Stürmera", ale wykazał ciągłość historyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszają testy nauczycieli przedszkoli na SARS-CoV-2. Potrwają do 19 lutego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 06:28
W poniedziałek rozpoczynają się testy przesiewowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Badanie jest dobrowolne i bezpłatne.
rozwiń zwiń