X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

450 mln zł na program "Maluch plus". Wiceminister: to ważna część polityki prorodzinnej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:06
- Pieniądze w budżecie na przyszły rok są zabezpieczone pod kątem programu "Maluch plus". Jednostki samorządu terytorialnego mogą już składać wnioski o dofinansowanie we wszystkich modułach - powiedziała Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Barbara Socha
Barbara Socha Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

Trwa nabór do przyszłorocznej edycji programu "Maluch plus". Budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi w 2021 roku wyniesie 450 mln zł.

marlena maląg twitter 1200 jpg.jpg
Maląg: zależy nam, żeby nowelizacja ws. zasiłków macierzyńskich weszła w życie jak najszybciej
karta rodziny 1200 twitt.jpg
Milionowa skala Karty Dużej Rodziny. Przedstawiciele ministerstwa wręczyli jubileuszowy symbol

- Program "Maluch plus" to ważna część polityki prorodzinnej. Również na ten cel pieniądze w budżecie na przyszły rok są zabezpieczone. Jednostki samorządu terytorialnego mogą już składać wnioski o dofinansowanie we wszystkich modułach - zapewniła Barbara Socha.

Posłuchaj
11:57 PR24_MPLS 2020_09_28-14-17-39.mp3 Barbara Socha o możliwości składania wniosków na dofinansowanie z przyszłorocznej edycji programu "Maluch plus" ("Temat dnia/Gość PR24")

Wydłużona możliwość rozliczenia tegorocznego dofinansowania

Ministerstwo do składania wniosków zachęca szczególnie te gminy, w których żłobki publiczne do tej pory nie funkcjonowały i w których istniejąca baza jest niewystarczająca.

1200_Maląg_PAP.jpg
"Rządowe programy społeczne są i będą realizowane". Minister rodziny zapewnia

- Chcemy jak najbardziej wydłużyć okres inwestycyjny, żeby na początku roku, gdy będziemy mogli wydatkować budżet, być gotowym od strony formalnej - zaznaczyła Barbara Socha i dodała, że ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią tegoroczne dofinansowanie w ramach programu "Maluch plus" wyjątkowo można rozliczać w przyszłym roku.

Dopłata również do "niani"

Obecnie w Polsce jest blisko 6,5 tys. żłobków i klubów dziecięcych, co składa się prawie na 200 tys. miejsc opieki. Jednak, jak zauważyła wiceminister, jest jeszcze sporo gmin, na których terenie takich placówek nie ma.

Dofinansowanie z programu "Maluch plus" można uzyskać również do zatrudnienia opiekunki dla dzieci. Jakie kryteria należy spełnić? Zapraszamy do odwiedzenia strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 14.09

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Ponad 800 milionów złotych na wakacje. Wiceminister rozwoju podsumowuje działanie bonu turystycznego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:32
Z danych otrzymanych w środę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że przyznano 953 tys. bonów turystycznych na kwotę 816 mln zł - poinformował w Sejmie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że średnia wartość wydanego bonu to 856 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różne formy wsparcia w jednej lokalizacji. Minister rodziny przekazała środki na centra usług społecznych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:27
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała dwóm gminom z Podkarpacia ponad 5,5 mln zł dofinansowania na centra usług społecznych. Przypomniała, że w ramach pilotażowego programu na ośrodki te rząd przeznaczył 100 mln zł.
rozwiń zwiń