X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński: odmrożenie kultury jest wielkim sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 14:59
- Widać jak jest wielka potrzeba kontaktu z kulturą i korzystania z tej wspaniałej oferty, jaką kultura oferuje, chociażby poprzez muzea i galerie, które były pierwsze otwarte w reżimie sanitarnym - powiedział w środę w Krakowie wicepremier, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Art Service 2

Wicepremier Gliński ocenił na briefingu prasowym, zorganizowanym w dawnym budynku hotelu Cracovia, że "częściowe odmrożenie kultury w ostatnich tygodniach to jest wielki sukces polskiej kultury, i polskiej wspólnoty".

Czytaj także:
Piotr Gliński twitter free 1200.jpg
Ponad 31 mln zł wsparcia dla domów kultury. Piotr Gliński ogłasza program cyfrowego rozwoju ośrodków

Jak mówił, ludzie udali się do instytucji kultury, ale "w reżimie sanitarnym". - Jeżeli chodzi o instytucje kultury, to potwierdzamy, że tutaj reżim sanitarny jest przestrzegany - zaznaczył.

- Mam nadzieję, że ryzyka i zagrożenia są absolutnie zminimalizowane, ale widać było, jak jest wielka potrzeba kontaktu z kulturą i korzystania z tej wspaniałej oferty, jaką kultura oferuje, chociażby poprzez muzea i galerie, które były pierwsze otwarte w reżimie sanitarnym - wskazał minister kultury.

- Myślę, że w ten sposób najlepiej pokazujemy, jak można w sposób odpowiedzialny przezwyciężać ten stan epidemii, pandemii, tego kryzysu ogólnoświatowego - dodał.

Czytaj także:

Krakowska wystawa

Po briefingu wicepremier Gliński zwiedził wystawę "Geniusz Baroku. Szymon Czechowicz (1689-1775)" w Muzeum Narodowym w Krakowie. W trakcie zwiedzania podkreślił, że Czechowicz jest jednym z największych malarzy baroku. - Był to malarz wybitnie uzdolniony, zresztą tamte czasy, jak widać na tej wystawie, wymagały perfekcyjnego rzemiosła, dlatego to dzieło i ta szuka jest taka wspaniała - ocenił.

Czytaj także:
121773429_5642843425739636_8602529360763997403_o (1).jpg
Wystawa "Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689 – 1775)" w Muzeum Narodowym w Krakowie

Pogratulował twórcom wystawy i powiedział, że ona jest "przygotowana z wielką pieczołowitością". - Warto wspomnieć, że wystawa ma sukces frekwencyjny, tak jak wszystkie w zasadzie instytucje kultury, które zostały odmrożone po pandemii - podkreślił Gliński. Jak mówił, "ludzie łakną kultury".

Twórczość Szymona Czechowicza – Polaka, który talentem zrównał się z najlepszymi włoskimi malarzami swoich czasów — nigdy jeszcze nie była przedmiotem osobnej wystawy monograficznej. "Wielka prezentacja jego dorobku — ponad 200 obrazów i rysunków — to niezwykła okazja do spotkania z wielką sztuką późnego baroku" - napisano na stronie Muzeum Narodowego w Krakowie.

jbt

Czytaj także

Muzea przeżywają oblężenie, również te nietypowe

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 14:45
Od ponownego otwarcia muzeów i galerii minęło już kilka dni. Zainteresowanie malarstwem, rzeźbą i szeroko pojętą kulturą wizualną nadal nie słabnie. Przed większością instytucji obserwować można ustawiające się kolejki chętnych. Jakie atrakcje czekają zwiedzających na mniej oczywistych wystawach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Kamiński: Obserwacja tak bardzo zależnych od sobie ludzi, jest niesamowitym przeżyciem. Wystawa "Szeptuchy".

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:50
– Traktowałem ten temat jako odpoczynek. Uciekałem w duchowość, która szalenie mnie interesuje. Uchwycenie jej, było prawdziwym wyzwaniem – mówił Jakub Kamiński, fotograf, gość programu "Wybieram Dwójkę". Kamiński jest autorem wystawy poświęconej  działalności ludowych uzdrowicieli. Kto może skorzystać z takiej praktyki ? Czy trudno jest wejść do hermetycznie zamkniętego świata?  
rozwiń zwiń