X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689 – 1775)" w Muzeum Narodowym w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 09:01
- To niezwykłe przedsięwzięcie, ta wystawa to ponad dwieście dzieł twórców późnego, klasycyzującego baroku. Można porównać dorobek "polskiego Włocha", jak mówiono o Czechowiczu, który wykształcił się w Rzymie, z innymi twórcami - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Bik, historyk sztuki, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Krakowie.
Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689  1775) w Muzeum Narodowym w Krakowie
"Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689 – 1775)" w Muzeum Narodowym w KrakowieFoto: facebook.com/muzeum.narodowe.krakow

Od czasu pandemii muzea i galerie przeżywają kryzys, podobnie jak wiele innych instytucji kultury. Jednak są takie, które nie poddają się marazmowi. I starają się zabezpieczyć widza przed stresem ewentualnej infekcji. A także, nie zamykają się przed publicznością.

Zachęta1200.jpg
"Zaduch" w Zachęcie, czyli o wyjątkowej wystawie fotografii

Krakowskie Muzeum Narodowe pomimo koronawirusa (a jak wiadomo, instytucja też mierzyła się z koniecznością kwarantanny) otworzyło w ostatnich miesiącach aż 17 wystaw – najwięcej w Polsce.

Od połowy października do 21 lutego 2021 w Muzeum Narodowym w Krakowie czynna jest najważniejsza i najtrudniejsza w realizacji wystawa "Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689 – 1775)". Eksponowane prace wypożyczono z 6 krajów – co w obecnej sytuacji było heroicznym przedsięwzięciem.

Katarzyna Bik zaznaczyła, że muzeum jest w pełni przygotowane do pracy. - Muzeum na dwanaście oddziałów, wszystkie są czynne. Od kwietnia wypracowaliśmy zasady działania. Poważnie podeszliśmy zarówno do kwestii bezpieczeństwa jak i kontaktów z widzami, ale także do bezpieczeństwa pracowników - podkreślała.

- Szymon Czechowicz zostawił po sobie olbrzymią liczbę prac, kształcił także malarzy w swojej szkole. Dzieła sztuki sprowadzono z kilkudziesięciu miejsc, to było poważne zadanie. Bardzo chcemy, by widzowie zobaczyli tę wystawę, dokładamy wszelkich starań, by byli bezpieczni - mówiła rzecznik muzeum.

Posłuchaj
22:34 _PR24_AAC 2020_11_03-23-36-27.mp3 03.11.2020 Katarzyna Bik (Polskie Radio 24 / Kwadratura Kultury)

Katarzyna Bik zachęcała także do odwiedzenia wystawy prac Mariana Warzechy, artysty awangardowego, jednego z najlepszych polskich konceptualistów. - Wystawa została przygotowana w oparciu o muzea polskie, a także kolekcje prywatne, co było bardzo trudnym przedsięwzięciem w sytuacji ograniczeń związanych z pandemią - relacjonowała.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Katarzyna Bik

Data emisji: 03.11.2020

Godzina emisji: 23.39

PR24/ka

Czytaj także

"Kwadratura kultury" i zwiedzanie na wszystkie sposoby

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 23:59
Marianna Otmianowska, wicedyrektor Muzeum Łazienki Królewskie, zachęcała w audycji "Kwadratura kultury" do rozszerzającej się gamy form obcowania ze sztuką. Opowiedziała również, co działo się za zamkniętymi drzwiami muzeum podczas pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaduch" w Zachęcie, czyli o wyjątkowej wystawie fotografii

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 23:59
Magdalena Komornicka, kurator wystawy, opowiedziała o obszernej monograficznej wystawie Joanny Piotrowskiej, która prezentuje wybór jej prac z ostatnich kilku lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwadratura kultury" i wystawa romskiej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 23:59
Konstanty Szydłowski zachęcał do odwiedzenia wystawy prac artystki romskiego pochodzenia, która w autentyczny sposób stara się pokazać swoją tożsamość.
rozwiń zwiń