X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: mam nadzieję, że stosunki polsko-amerykańskie będą tak samo dobre, jak do tej pory

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 21:37
Andrzej Duda poinformował, że skierował do Joe Bidena obszerny list dotyczący stanu naszych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. - Mam nadzieję, że stosunki polsko-amerykańskie będą tak samo dobre, jak do tej pory - powiedział prezydent.
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL

O relacje polsko-amerykańskie prezydent pytany był w środowej rozmowie w TVP. - Mam nadzieję, że polsko-amerykańskie relacje będą na tak samo dobrym poziomie, jak do tej pory, dlatego że był kontakt ze strony administracji, bliskiego współpracownika pana Joe Bidena, jego doradcy ds. bezpieczeństwa, który rozmawiał z moimi ministrami - powiedział Andrzej Duda.

Czytaj więcej
1200_Szczerski_PAP.png
Szczerski: amerykańska administracja zachowuje krytyczny stosunek do Nord Streamu 2

Chodzi o rozmowę prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego oraz szefa BBN Pawła Solocha z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jakiem Sullivanem, w czasie której poruszono kwestie takie jak obronność, energetyka oraz polityka wobec Chin i Rosji. Po rozmowie strona amerykańska opublikowała komunikat, w którym podkreślono, że USA "bardzo wysoko cenią znaczenie Polski dla bezpieczeństwa sojuszniczego oraz fakt stacjonowania wojsk USA w Polsce".

- Nie ukrywam, że wysłałem list do prezydenta dość obszerny, w którym omówiony był stan stosunków polsko-amerykańskich i realizowanej w zakresie tych stosunków współpracy i ten list był omawiany w tej rozmowie - dodał Andrzej Duda.

"Dobre wiadomości"

Prezydent podkreślił, że rozmowa była "bardzo dobra" i pokazała "bardzo duże zainteresowanie ze strony amerykańskiej - zarówno kwestiami bezpieczeństwa naszego kraju i regionu, jak i możliwościami robienia tutaj biznesu, rozwojem współpracy w ramach Trójmorza". Zaznaczył, że za czasów prezydentury Donalda Trumpa obie strony zdecydowanie opowiadały się za tego typu współpracą i - według niego - "wszystko wskazuje na to, że będzie ona kontynuowana".

Czytaj więcej
1200_Rau_PAP.png
Szef MSZ: jesteśmy najbardziej fundamentalnym sojusznikiem USA w naszej części Europy

- Wydaje mi się, że to są dobre wiadomości. Ja spokojnie czekam na dalszy rozwój spraw. Proszę pamiętać, że to sam początek prezydentury, można powiedzieć, że pan prezydent Joe Biden dopiero wchodzi w urząd - zauważył Andrzej Duda.

Na stwierdzenie, że pierwsze decyzje nowego prezydenta USA są realizacją "lewicowych postulatów" proponowanych przez wiceprezydent Kamalę Harris, prezydent odparł, że mowa tutaj o polityce wewnętrznej Stanów Zjednoczonych. - Ja nie będę tej polityki oceniał - podkreślił Andrzej Duda.

jp

Czytaj także

"Amerykańskie interesy są trwałe". Prezydent o relacjach z Bidenem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 07:48
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że zmiana gospodarza Białego Domu nie wpłynie na relacje polsko-amerykańskie. W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezydent podkreślał, że nie ma żadnych obaw, czy polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski będzie kontynuowana.
rozwiń zwiń