X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zbrodnie nie zostały rozliczone ani ukarane". Ziobro w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 14:27
"Czcimy miliony ofiar niemieckiego ludobójstwa i przypominamy, że zbrodnie te nie zostały rozliczone ani ukarane" - napisał na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości Zbigniew ZiobroFoto: Adam Chelstowski/Forum
Morawiecki free premier flickr kprm (1)-1200.jpg
Premier: pamięć o ofiarach Auschwitz stanowi ważną część naszej tożsamości

"W rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 r., obchodzoną jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, czcimy miliony ofiar niemieckiego ludobójstwa i przypominamy, że zbrodnie te nie zostały rozliczone ani ukarane" - wpis tej treści zamieścił na Twitterze minister Zbigniew Ziobro.

Czytaj także:

Stefania Wiernik_663x364.jpg
Stefania Wernik: jestem dzieckiem urodzonym w obozie Auschwitz-Birkenau

Organizacja Narodów Zjednoczonych 1 listopada 2005 r. uchwaliła dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Datę wyznaczono na rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau przez Armię Czerwoną.

Liczba ofiar Holokaustu jest szacowana na prawie 6 milionów, jedną trzecią tej liczby stanowiły dzieci. Liczba polskich Żydów wśród ofiar Zagłady szacowana jest według różnych źródeł na 2,6-3,3 mln osób.

pb

Czytaj także

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: wszystko, co wydarzyło się w latach 1939-1945, wciąż dzieli

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 08:30
- W kategoriach osobistych, ofiar i państw, które są dziedzicem tego strasznego doświadczenia, jakie zgotowało nam państwo niemieckie, III Rzesza, w porozumieniu ze Związkiem Sowieckim, cierpienie powinno łączyć, cierpienia nie porównuje się między państwami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

76. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz. Szef RE: pamięć o Holokauście to moralny obowiązek

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 09:30
Pamięć o Holokauście to moralny obowiązek - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Charles Michel. Dziś przypada 76. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz, obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador RP w Londynie przypomina w "Daily Telegraph" postać Witolda Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 13:49
Postać Witolda Pileckiego, który informował o zbrodniach popełnianych w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, przypomniał w środę w liście opublikowanym na łamach dziennika "Daily Telegraph" ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.
rozwiń zwiń