X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Gospodarczy lockdown zostanie zdjęty oddolnie". Patryk Słowik o znoszeniu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 19:34
- Lockdown niebawem zostanie zdjęty i część gospodarki zostanie odmrożona. Zostanie to wytłumaczone tym, że sytuacja jest lepsza, ale będzie to reakcja na oddolne reakcje przedsiębiorców - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gościem "Debaty dnia" był również Piotr Grzybowski ("Niedziela"). 
Właściciele restauracji, kawiarni i pubów postanowili nie czekać na odmrożenie ich branży i zapraszają gości do lokali. Otwarcie restauracji odbywa się w warunkach zachowania zasad reżimu sanitarnego.
Właściciele restauracji, kawiarni i pubów postanowili nie czekać na odmrożenie ich branży i zapraszają gości do lokali. Otwarcie restauracji odbywa się w warunkach zachowania zasad reżimu sanitarnego.Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Publicyści odnieśli się do sprawy prawomocnego wyroku ws. dziennikarza Michała Majewskiego. Został on prawomocnie skazany za obronę laptopa w redakcji tygodnika "Wprost" w 2014 r. 18 czerwca 2014 r. funkcjonariusze ABW w redakcji tygodnika, który publikował prowadzone w restauracjach rozmowy polityków PO i osób ze świata biznesu - zażądali od dziennikarzy wydania nośników z nagraniami. Dziennikarz Michał Majewski bronił wówczas wydania laptopa Sylwestra Latkowskiego prokuraturze i agentom ABW, tłumacząc to tajemnicą dziennikarską. Majewski ma zapłacić 18 tys. zł grzywny.

semka.jpg
"Nie ma siły na sędziów". Semka o wyroku skazującym Majewskiego ws. "afery taśmowej"

Zobacz także: Afera taśmowa PO. Były dziennikarz "Wprost" prawomocnie skazany za obronę laptopa Latkowskiego

Patryk Słowik podkreślił, że nie zna uzasadnienia wyroku. - Znam zarzut i sytuację - nie mieści mi się w głowie, jak można było skazać Michała Majewskiego z art. 212 za to, co było mu zarzucane. (...) To modelowa sytuacja, w której tak podzielone środowisko dziennikarskie powinno mówić jednym głosem.

Podkreślił, że w tym przypadku powinno zostać zastosowane prezydenckie prawo łaski i dziennikarz powinien zostać oczyszczony z zarzutów.

- Trudno jest abstrahować od tego, w jakim kontekście doszło do tej sprawy - dotknięto absolutnego jądra władzy - przypomniał Piotr Grzybowski. Podkreślił, że afera podsłuchowa obnażyła to, co politycy mówią między sobą, mając pewność, że nikt ich nie słyszy.

W pierwszej części audycji mowa była również o Narodowym Programie Szczepień, a także kontrowersjach związanych z zakupem przez niemiecki rząd szczepionek przeciw koronawirusowi poza unijną pulą.

Czytaj także: Szczepienia przyspieszą? Dworczyk: jest szansa na zarejestrowanie kolejnego preparatu

Posłuchaj
22:30 _PR24_AAC 2021_01_19-18-06-40.mp3 19.01.2021 "Debata dnia" cz. 1 (Polskie Radio 24)

Co dalej z lockdownem i buntem przedsiębiorców?

Andrzej Kryj 1200.jpg
Poseł PiS: w perspektywie trzech miesięcy można liczyć na zniesienie ograniczeń

Goście audycji w drugiej części audycji poruszyli temat zapowiadanego protestu przedsiębiorców, którzy zapowiadali, że otworzą swoje biznesy mimo obowiązujących zakazów.

- To jest beznadziejna sytuacja i nie ma z niej właściwego wyjścia z punktu widzenia państwa - ocenił Słowik. - Wydaje mi się, że lockdown, przynajmniej ten gospodarczy, zostanie zdjęty oddolnie - powiedział publicysta i dodał, że za tym pójdzie decyzja rządu, który poluzuje obostrzenia. - Lockdown niebawem zostanie zdjęty i część gospodarki zostanie odmrożona. Zostanie to wytłumaczone tym, że sytuacja jest lepsza, ale będzie to reakcja na oddolne reakcje przedsiębiorców - stwierdził.

Piotr Grzybowski nie zgodził się z argumentami o bierności państwa w rozwiązaniu tej sytuacji. - Państwo musi znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji - powiedział. Dodał, że "organizacje państwowe są potrzebne, żebyśmy radzili sobie nie tylko wtedy, kiedy jest hossa na rynku, ale również w sytuacjach kryzysowych".

- Potrzebne jest jasne, proste i klarowne tłumaczenie sytuacji - podkreślił publicysta, mówiąc o komunikacji związanej z kolejnymi posunięciami rządu w walce z epidemią koronawirusa w Polsce.


Posłuchaj
23:34 _PR24_AAC 2021_01_19-18-33-22.mp3 19.01.2021 "Debata dnia" cz. 2 (Polskie Radio 24)

W audycji mowa była również o amerykańskich sankcjach nałożonych na podmioty związane z Nord Streamem 2, ale także kolejnych grupach uprzywilejowanych w kolejności do szczepień.

Czytaj również: USA wprowadza sankcje na Nord Stream 2. Na liście m.in. rosyjska spółka KVT-RUS 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata dnia"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Piotr Grzybowski ("Niedziela"), Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 19.01.2021

Godzina emisji: 18.06

Polskie Radio 24/IAR/st

Czytaj także

Latkowski o wyroku wobec Majewskiego: to sygnał dla dziennikarzy, żeby się bali, ma to ich złamać

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 16:06
- Wyrok sądu ma pokazać dziennikarzom, że oberwą za ujawnianie rzeczy, które mają być nigdy nieujawnione. To jest jak omerta, to przykład patologii, jaka panuje w sądach - powiedział Sylwester Latkowski, były redaktor naczelny tygodnika "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ARM: szczepionkę Moderny od środy otrzymają osoby z grupy zero

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 18:05
- Szczepionkę Moderny od środy w szpitalach węzłowych otrzymają osoby z grupy zero, czyli m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali - poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.
rozwiń zwiń