X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera taśmowa PO. Były dziennikarz "Wprost" prawomocnie skazany za obronę laptopa Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:20
Dziennikarz Michał Majewski został prawomocnie skazany za obronę laptopa w redakcji tygodnika "Wprost" w 2014 r. Do całej sytuacji doszło w czasie akcji służb, które wkroczyły do siedziby gazety. Majewski ma zapłacić 18 tys. zł grzywny.
Funkcjonariusze ABW próbują siłą odebrać Sylwestrowi Latkowskiemu komputer w siedzibie redakcji Wprost2014 r.
Funkcjonariusze ABW próbują siłą odebrać Sylwestrowi Latkowskiemu komputer w siedzibie redakcji "Wprost"/2014 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka
Latkowski Majewski PAP arch-1200.jpg
Sprawa awantury w redakcji "Wprost" po aferze taśmowej. Są wyroki dla dziennikarzy

18 czerwca 2014 r. funkcjonariusze ABW w redakcji "Wprost" - tygodnika, który publikował prowadzone w restauracjach rozmowy polityków PO i osób ze świata biznesu - zażądali od dziennikarzy wydania nośników z nagraniami. Dziennikarz Michał Majewski bronił wówczas wydania laptopa Sylwestra Latkowskiego prokuraturze i agentom ABW, tłumacząc to tajemnicą dziennikarską.

Czytaj także:

Na nagraniach z restauracji można było usłyszeć m.in. Bartłomieja Sienkiewicza, Radosława Sikorskiego czy Marka Belkę.

krawiec 1200 pap00.jpg
Dariusz Jacek K. to także bohater afery taśmowej. Przypominamy niektóre wypowiedzi b. prezesa Orlenu

W lutym 2020 r. Majewski został skazany za tamte działania grzywną w wysokości 18 tys. zł. Teraz dziennikarz poinformował, że wyrok uległ uprawomocnieniu.

W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Monika Tkaczyk-Turek wskazała, że dziennikarze złamali par. 2 Art. 224. KK, który mówi, że "karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia, lub zaniechania prawnej czynności służbowej".

tvp.info/twitter.com/PolskieRadio24.pl
pb

Czytaj także

Wassermann: obraz państwa i instytucji wyłaniający się ze sprawy Amber Gold był dramatyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 01:00
- Obraz państwa i instytucji, jaki wyłaniał się ze sprawy Amber Gold, był dramatyczny - stwierdziła Małgorzata Wassermann (PiS), która kierowała sejmową komisją śledczą badającą tę sprawę. Prokuratura i służby badają wątki wskazane w zawiadomieniach złożonych przez komisję i czekamy na efekty - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zna się na utrzymaniu władzy". Nieznana rozmowa Tuska z synem w filmie Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 10:44
W filmie Sylwestra Latkowskiego "Taśmy Amber Gold. Układ trójmiejski nie umiera nigdy" pojawiła się nieznana wcześniej relacja Michała Tuska z rozmowy z ojcem. Donald Tusk miał powiedzieć synowi, że "nie zna się na kolei, ale zna się na utrzymaniu władzy". Zapowiadał też, że nie będzie w tej sprawie komisji śledczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa filmu o Amber Gold. Potocki: spełnił swoją rolę jako kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 14:50
- Ostatni film Sylwestra Latkowskiego niewiele wniósł nowego, ale przypomniał Polakom o tym, co działo się i dzieje w Gdańsku - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń