"Polskie możliwości logistyczne pozwalają szczepić 3-4 mln osób miesięcznie". Müller o szczepieniach przeciw COVID-19

2021-01-07, 07:51

"Polskie możliwości logistyczne pozwalają szczepić 3-4 mln osób miesięcznie". Müller o szczepieniach przeciw COVID-19
Piotr Müller. Foto: PR24/PO

- Pod koniec stycznia, gdy rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej, zacznie funkcjonować ponad 6 tys. podmiotów na terenie całego kraju, które będą szczepiły w systemie powszechnym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu przyznał, że "jeżeli chodzi o logistykę szczepień, czyli mechanizm zależny od polskich władz, to te możliwości są większe niż liczba wyszczepianych aktualnie osób". - Tutaj wąskim gardłem są dostawy szczepionek od producentów - powiedział Piotr Müller. Przypomniał również krytykę tej kwestii w europejskich państwach, które planują dostawy szczepionek poza unijnym układem.

Powiązany Artykuł

koronawirus szpital polska 1200.jpg
Czy uda się wygrać z wirusem? Pięć scenariuszy rozwoju pandemii według zespołu ds. COVID-19

Czytaj także: Polska w czołówce pod względem liczby szczepień na świecie. W UE jesteśmy na trzecim miejscu

- Rząd podejmuje działania w zakresie możliwego zwiększenia dostaw szczepionek jeszcze w pierwszym kwartale - podkreślił i zapewnił, że już jest pewne, że zwiększenie nastąpi w następnym kwartale 2021 roku.

Posłuchaj

Piotr Müller o logistyce związanej ze szczepionkami przeciwko koronawirusowi (24 pytania-Rozmowa Poranka/Polskie Radio 24) 12:23
+
Dodaj do playlisty

 

Narodowy Program Szczepień

Gość audycji odpowiedział również na inne pojawiające się zarzuty dotyczące, zdaniem niektórych, niskiej liczby wyszczepionych osób. Spowodowane miałoby to być niewielką liczbą punktów szczepień. - Pod koniec stycznia, gdy rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej, zaczną funkcjonować podmioty na terenie całego kraju - ponad 6 tys. podmiotów, które będą szczepiły w systemie powszechnym - zapewnił rzecznik rządu.

Powiązany Artykuł

dworczyk 1200 (2).jpg
Opóźnienia z podaniem drugiej dawki szczepionki w krajach UE. Dworczyk: w Polsce nie ma takiej możliwości

Müller odniósł się także do kwestii zarządzania dawkami szczepień na terenach szpitali węzłowych. - Kontrola NFZ w spółce WUM wprost wykazała, że ich działania miały charakter wyprzedzający - przed tym, jak pojawił się rzekomy problem z brakiem osób chętnych do szczepień, planowano rejestrację tych osób i szczepienia - przypomniał.

Czytaj także: Dziekan ORA apeluje, aby zaszczepić adwokatów w pierwszej kolejności. Internauci oburzeni

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Piotr Müller, rzecznik rządu

Data emisji: 07.01.2021

Godzina emisji: 7.15

Polskie Radio 24/st

Polecane

Wróć do strony głównej