X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chcieli zatrzymać "islamizację Polski". Mężczyźni planujących atak na meczet w rękach ABW

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 07:10
ABW ustaliła, że dwaj mężczyźni przygotowywali się do ataku na meczet i nawoływali do eksterminacji muzułmanów, która w ich opinii miała zapobiec "islamizacji Polski". Jeden z nich przygotował też islamofobiczny manifest. Obaj zostali właśnie oskarżeni przez szczeciński wydział Prokuratury Krajowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: gov.pl
  • Dwaj mężczyźni oskarżeni o planowanie ataku na meczet i wzywanie do eksterminacji muzułmanów
  • Mężczyźni przygotowywali się do ataku na meczet i nawoływali do eksterminacji muzułmanów, która miała zapobiec "islamizacji Polski"
  • Oskarżenie przedstawił szczeciński wydział Prokuratury Krajowej

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował w drugiej połowie grudnia akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, z których dwie odpowiedzą za przygotowania do dokonania eksplozji materiałów wybuchowych, które zagrażały życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach – przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Trzeci oskarżony odpowie za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych. Sprawę będzie rozpoznawać Sąd Okręgowy w Warszawie.

pap_20180423_0F3 (1) (2).jpg
Dwóch Irakijczyków zatrzymanych za finansowe wspieranie terroryzmu. Wykorzystywali system "hawala"

"Sprawcy planowali także rozprzestrzenianie substancji trujących"

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, funkcjonariusze ABW ustalili, że planowany przez oskarżonych atak miał zostać przeprowadzony na "skonkretyzowany obiekt kultu religijnego społeczności islamskiej".

- Sprawcy planowali także rozprzestrzenianie substancji trujących wobec określonych osób. Chodziło o zapobieżenie "islamizacji" Polski. Oskarżeni wyrażali skrajnie prawicowe poglądy, a jeden z nich publicznie wskazywał na konieczność eksterminacji grup wyznaniowych, nawoływał do przemocy, do popełnienia przestępstw, do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych oraz wyznaniowych - podał Żaryn.

Czytaj także:

Drugi z głównych oskarżonych miał stworzyć manifest "będący uzewnętrznieniem jego osobistych uprzedzeń, islamofobii, a także nawołujący do prześladowania przybyszów spoza granic Polski" – przekazał rzecznik służb specjalnych. Żaryn zauważył, że spisanie manifestu stanowi sposób działania, którym posłużyli się m.in. Andreas Breivik orz Brenton Tarrant.

Podczas przeszukań pomieszczeń należących do oskarżonych zabezpieczono materiały wybuchowe, cztery sztuki broni palnej, w tym samodziałowy pistolet maszynowy i amunicję oraz prekursory do produkcji narkotyków. 

ks

Czytaj także

ABW zatrzymało Rosjanina podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą. W grę wchodzą miliony złotych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 10:50
Z materiałów śledztwa wynika, że mężczyzna odpowiada za oszustwa podatkowe przy fikcyjnym obrocie paliwami. Poinformował o tym we wtorek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Puste faktury budowlane i transakcje widmo. KAS wykryła VAT-owskich oszustów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:45
Ministerstwo Finansów i wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa wykryły podmioty wyłudzające VAT. Działalność firm z branży remontowo-budowlanej, które zatrudniały obcokrajowców, koncentrowała się na fikcyjnych usługach i transakcjach z wykorzystaniem tzw. pustych faktur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okrutna zbrodnia w Dęblinie. Mąż zasztyletował żonę i popełnił samobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 20:39
Zwłoki dwojga osób, mężczyzny i kobiety, znaleziono w niedzielę w jednym z domów jednorodzinnych w Dęblinie (Lubelskie). Prawdopodobnie doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego - przypuszczają śledczy.
rozwiń zwiń