X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Jest decyzja prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:29
Chrześcijańska Akademia Teologiczna stanie się uczelnią publiczną i dostawać będzie subwencję zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - zakłada nowelizacja przepisów o finansowaniu ChAT podpisana we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2021 r. 
Prezydent ustawę nowelizującą zasady działania ChAT podpisał we wtorek
Prezydent ustawę nowelizującą zasady działania ChAT podpisał we wtorekFoto: Beata Zawadzka/East News

Zgodnie z nowelizacją, ChAT staje się "uczelnią publiczną" (dotąd w przepisach zapisano, że jest "uczelnią państwową"). Akademia dostawać będzie subwencję zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (dotąd taka subwencja nie była przepisami zagwarantowana). Zmiany przepisów przewidują też, że minister właściwy do spraw wyznań religijnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych może udzielić ChAT dotacji podmiotowej na dofinansowanie wynagrodzeń nauczycieli akademickich wykonujących pracę na Wydziale Teologicznym, wraz z pochodnymi od tych wynagrodzeń (do tej pory była to dotacja na działalność bieżącą).

1200 g.jpg
Świat mocno skręca w lewo. Grzegorz Górny: toczy się bój o duszę młodzieży

"Celem projektowanej ustawy jest wprowadzenie (...) rozwiązania modyfikującego zasady finansowania tej uczelni ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę, a w efekcie zapewnienie jej stabilnego finansowania i umożliwienie niezakłóconego funkcjonowania w systemie szkolnictwa wyższego i nauki" – czytamy w uzasadnieniu.

Otwarcie dla wielu teologii teologii

Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest uczelnią publiczną utworzoną z Wydziału Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu Warszawskiego. Priorytetowym obszarem działalności Akademii jest kształcenie kadr duchownych i świeckich na potrzeby mniejszościowych Kościołów chrześcijańskich w Rzeczypospolitej Polskiej, w tym zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Przepisy gwarantują poszczególnym mniejszościowym Kościołom chrześcijańskim prawo do kształcenia w akademii kadr duchownych w zakresie teologii tych Kościołów, tj. teologii prawosławnej, ewangelickiej, baptystycznej, metodystycznej, zielonoświątkowej, adwentystycznej i starokatolickiej.

Czytaj także: 

Akademia prowadzi studia wyłącznie w formie stacjonarnej. W roku akademickim 2019/2020 prowadziła studia pierwszego stopnia na kierunkach pedagogika, praca socjalna i teologia, studia drugiego stopnia na kierunkach pedagogika i teologia i jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: powrót do normalnego funkcjonowania uczelni najszybciej jak to możliwe

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 12:48
Andrzej Duda napisał list z okazji rozpoczęcia w sobotę nowego roku akademickiego WSKSiM w Toruniu. "Powrót do normalnego funkcjonowania polskich uczelni powinien nastąpić tak szybko, jak to tylko możliwe" - wskazał prezydent i zwrócił uwagę, że istotą przekazywania wiedzy na uczelni jest relacja mistrz - uczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: wolność akademicka jest dla wszystkich, od osób o lewicowym światopoglądzie, po poglądy chrześcijańskie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 12:21
- Naukę rozwijają profesorowie, mistrzowie i to oni muszą cieszyć się autonomią - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiadając Projekt Wolności Akademickiej.
rozwiń zwiń