X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe porozumienie ws. redukcji CO2. Minister klimatu: Polska zabezpieczyła swoje interesy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 13:26
- Porozumienie w sprawie zwiększenia celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych pozwala realizować cel unijny, ale także tworzy warunki dla sprawiedliwej transformacji polskiej energetyki - oświadczył w piątek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Przywódcy Unii Europejskiej osiągnęli w piątek porozumienie w sprawie zwiększenia celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. Szef Rady Europejskiej Charles Michel poinformował, że postanowienie zakłada zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 r.; poprzedni cel ograniczał emisję do 2030 r. o 40 proc. w porównaniu z poziomem z roku 1990.

Sprawiedliwa transformacja

dym zanieczyszczenie powietrza co2 1200.jpg
"Wdrożenie ustaleń zgodnie z zasadą sprawiedliwej transformacji". Porozumienie na unijnym szczycie ws. klimatu

Kurtyka ocenił na piątkowej konferencji prasowej w Brukseli, że zawarte porozumienie pozwala realizować cel unijny, ale także tworzy warunki dla sprawiedliwej transformacji polskiej energetyki i gospodarki.

Czytaj także:

- Mamy gwarancję zapisania w przyszłej legislacji dostępu do większej puli środków. Mamy również zbalansowanie pomiędzy dochodami w ramach systemu handlu uprawnieniami do emisji z kosztami ponoszonymi przez podmioty - powiedział minister.

Ocenił, że Polska poprzez opisanie zasad, w jakich realizacja zwiększonego celu będzie następowała, zabezpieczyła swoje interesy gospodarcze.

Michel 1200 free.jpg
"Polityka klimatyczna musi uwzględniać krajowe warunki". Szef RE o zwiększeniu redukcji emisji CO2

Rola lasów

Odnosząc się do roli przemysłów energochłonnych, Kurtyka podkreślił, że Komisja Europejska została zobligowana do przedstawienia odpowiedniej legislacji zabezpieczającej konkurencyjność w kontekście tzw. opłaty granicznej.

Minister zwrócił też uwagę na zawarcie w konkluzjach roli gazu oraz wzięcie pod uwagę pochłaniania przez lasy dwutlenku węgla w całościowym bilansie emisji.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Resort klimatu pracuje nad hybrydowymi elektrowniami bazującymi na OZE

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 16:50
Wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska powiedział, że trwają prace nad stworzeniem systemu hybrydowych elektrowni OZE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron inwestuje w ograniczenia emisji Elektrowni Łaziska. Wiemy, o jak dużą sumę chodzi

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 16:30
Kosztem blisko 100 mln zł grupa energetyczna Tauron zmodernizowała cztery 200-megawatowe bloki energetyczne w Elektrowni Łaziska, dostosowując je do obowiązujących standardów emisji zanieczyszczeń. Bloki są gotowe do rynku mocy.
rozwiń zwiń