X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polityka klimatyczna musi uwzględniać krajowe warunki". Szef RE o zwiększeniu redukcji emisji CO2

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 10:22
- Zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla w Unii musi uwzględniać krajowe uwarunkowania i różne punkty startowe państw członkowskich - powiedział szef Rady Europejskiej Charles Michel.
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles MichelFoto: Alexandros Michailidis/shutterstock

Takie jest też stanowisko Polski, która argumentuje, że jej zależność od węgla jest znacznie wyższa w porównaniu z innymi krajami i transformacja energetyczna będzie dla niej o wiele bardziej kosztowna.

dym komin smog 1200.jpg
Redukcja emisji CO2. Polski wniosek uwzględniony na szczycie UE

Szczyt UE

Klimat był wczoraj jednym z tematów pierwszego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy omówili propozycję Komisji dotyczącą zwiększenia redukcji emisji gazów cieplarnianych w ciągu dekady z obecnych 40 do co najmniej 55 proc.

Posłuchaj
00:15 michel.mp3 Szef RE - polityka klimatyczna musi uwzględniać krajowe uwarunkowania i punkty startowe (IAR)

 

Ostateczna decyzja ma być podjęta w grudniu. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że unijni przywódcy dyskutowali na temat warunków, które pozwolą na spełnienie tego celu. - Jesteśmy przekonani, że w tej sprawie potrzeba większej politycznej woli, by sprawić, że Unia będzie bardziej ambitna i będzie odgrywać wiodącą rolę. Ale należy też wziąć pod uwagę krajowe uwarunkowania i punkty startowe w różnych państwach członkowskich - powiedział szef Rady.

Na wniosek Polski Komisja Europejska została zobowiązana do przeprowadzenia dogłębnych konsultacji między krajami członkowskimi. Zgodnie z wczorajszymi uzgodnieniami, wyższy cel redukcyjny ma być dla Unii jako całości, a nie poszczególnych krajów, co również jest zbieżne ze stanowiskiem Polski, a realizacja tego celu ma być opłacalna.

kb

Czytaj także

Europosłowie zdecydują o zwiększeniu redukcji CO2. Polska liczy na sprawiedliwą transformację

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 10:15
– W przyszłym tygodniu europarlament ma głosować nad propozycją KE w sprawie podniesienia celu redukcji CO2 do 2030 r. do 55 proc. – poinformował podczas Europejskiego Forum Nowych Idei europoseł Adam Jarubas. Resort klimatu zastrzega, że muszą temu towarzyszyć dodatkowe środki na transformację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiększenie redukcji emisji CO2 z 40 do 60 proc. w 2030 r. PE przyjął raport w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 10:48
Parlament Europejski chce zwiększenia redukcji emisji CO2 z 40 do 60 procent w 2030 roku. Europosłowie przyjęli raport w tej sprawie. Taki cel poparło 392 deputowanych, przeciwko było 161, a wstrzymało się 142.
rozwiń zwiń