X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Edukacja i walka z fake newsami. Kancelaria premiera uruchomi kampanię informacyjną dot. sieci 5G

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 15:28
Kancelaria premiera chce zwiększyć wiedzę Polaków o sieciach telekomunikacyjnych, w tym o sieci 5G. Ma temu służyć kampania informacyjna, która rozpocznie się na początku przyszłego roku. Będzie ona skierowana między innymi do samorządowców, młodzieży szkolnej i dziennikarzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

maszt telefon 5g free shutterstock 1200.jpg
Fakty i mity o 5G. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Celem kampanii jest nie tylko edukacja, ale też walka z fake newsami, czyli nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi sieci mobilnych, w tym również sieci 5G. Jak powiedziała Kinga Graczyk z kancelarii premiera, wokół tej sprawy narosło w ostatnim czasie wiele szkodliwych mitów.

- Nasza diagnoza, wynikająca z półtorarocznych doświadczeń w walce z dezinformacją, jest taka, że zjawisko pola magnetycznego i działanie sieci mobilnych wiąże się z gigantyczną niewiedzą, niezrozumieniem i powstającymi na tej bazie fake newsami - podkreśliła ekspert.

- Liczymy na to, że w wyniku naszych działań edukacyjnych wzrośnie świadomość tego, jak ważne w XXI wieku są sieci telekomunikacyjne - dodała.

Kompleksowe podejście 

Organizatorzy kampanii zapowiadają szereg działań, które pozwolą dotrzeć z informacjami do jak największej liczby odbiorców. - Chcemy przygotować podręcznik wspomagający nauczanie fizyki w szkołach podstawowych oraz serię audycji i podcastów, ponieważ gwarantują one bardzo duży zasięg, a podcasty są teraz modne - powiedziała Kinga Graczyk.

- Chcemy podejść do tematu kompleksowo, tworząc szkolenia i materiały, które będą jak puzzle budowały całość obrazu, ale każdy z tych kawałków będzie bardzo ważny - zaznaczyła.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską i potrwa trzy lata. Jego założenia przedstawiono dziś na międzynarodowej konferencji zatytułowanej "Słyszałem, że sieć 5G powoduje... Czyli rozwój mobilnych sieci telekomunikacyjnych w dobie dezinformacji". Konferencja w formie online potrwa do jutra.

pkur

Czytaj także

"Celowo podsycana dezinformacja". Wiceminister cyfryzacji o teoriach dotyczących sieci 5G

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 12:44
- Obserwujemy wylęganie się najrozmaitszych nieprawdziwych informacji dotyczących sieci telekomunikacyjnej, w szczególności 5G. (…) Są one absurdalne. Mamy świadomość, że nie biorą się z niczego - powiedziała Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister cyfryzacji: świadomość 5G jednym z priorytetów cyberbezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 16:50
Podniesienie świadomości na temat sieci 5G jest jednym z priorytetów w zakresie cyberbezpieczeństwa. Tego zdania jest minister cyfryzacji Marek Zagórski, który wziął udział w Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC. Organizowana w Warszawie konferencja polityków, naukowców i ekspertów w zakresie bezpieczeństwa sieci z powodu pandemii odbywa się w formule wirtualnej.
rozwiń zwiń