X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: w kolejnej odsłonie tarczy finansowej będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:59
W kolejnej odsłonie Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże i wiele firm - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wpisie na Facebooku. "Chcemy, żeby były jak najlepiej przygotowane do normalnego działania i rozwoju zaraz po tym, jak rozpoczną się szczepienia" - napisał szef rządu.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER
  • Premier Mateusz Morawiecki zapewnił Polaków o wsparciu rządu dla branż najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19
  • Szef rządu zapowiedział też kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej, w której Polski Fundusz Rozwoju będzie "wspierać najbardziej pokrzywdzone branże i wiele firm"
  • "Chcemy, żeby były jak najlepiej przygotowane do normalnego działania i rozwoju zaraz po tym, jak rozpoczną się szczepienia" - napisał Matgeusz Morawiecki na Facebooku
  • Szef rządu ocenił, że dzięki dotychczasowemu wsparciu państwa udało się uratować "kilka milionów miejsc pracy"
  • "Na tle Unii Europejskiej mamy drugie najniższe bezrobocie w całej wspólnocie. Tylko nasz południowy sąsiad - Republika Czeska, nas wyprzedza" - ocenił premier
Aprodukcja_1.jpg
Rozszerzenie tarczy branżowej. Jest zielone światło od sejmowej komisji

"Dzięki dotychczasowemu wsparciu w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej udało się uratować kilka milionów miejsc pracy. Na tle Unii Europejskiej mamy drugie najniższe bezrobocie w całej wspólnocie. Tylko nasz południowy sąsiad - Republika Czeska, nas wyprzedza" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Jak najłagodniej przejść przez kryzys"

"Nasze rządowe programy wsparcia działają. Ale to nie koniec pomocy - w kolejnej odsłonie Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże i wiele firm. Chcemy, żeby były jak najlepiej przygotowane do normalnego działania i rozwoju zaraz po tym, jak rozpoczną się szczepienia" - dodał szef rządu.

Posłuchaj
00:27 pmm-srodki-gotowi .mp3 Na konferencji prasowej w firmie Polmet Display w podwarszawskiej Glinie, premier Morawiecki wskazał, że jesienna tarcza dla mikrofirm, dotkniętych obostrzeniami przeciwepidemicznymi, to 3 do 4 miliardów złotych, dla małych i średnich około 7, a dla dużych i największych to 25. Premier zapewniał, że ta pomoc może zostać zwiększona (IAR)

 

Mateusz Morawiecki zapewniał, że rząd będzie chciał przeprowadzić Polskę przez kryzys "jak najłagodniej".

Czytaj także: 

"Przez te 100 dni odpowiedzialności, które przed nami, chcemy przeprowadzić Polskę i jej gospodarkę jak najłagodniej, unikając turbulencji, w które wpada cały świat. Będziemy gotowi na to, by w 2021 roku ponownie rozwinąć skrzydła polskiej gospodarki i kontynuować budowę solidarnego państwa dobrobytu" - napisał premier. 


mbl

Czytaj także

Eksperci: W Planie dla Pracy i Rozwoju ważna jest nie tylko pomoc finansowa, ale także ułatwienia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 14:50
Plan działań na czas wychodzenia z epidemii koronawirusa jest niezbędny, a najważniejsze, że został przedstawiony odpowiednio wcześnie i będzie przedmiotem konsultacji. Na jego realizację potrzebne będą także środki europejskie, ale są też elementy wymagające jedynie szybkich działań legislacyjnych związanych ze zmniejszeniem obciążeń administracyjnych dla firm - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" eksperci: prof. Dariusz Tworzydło (UW) oraz Arkadiusz Pączka (Federacja Przedsiębiorców Polskich).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trud górników ważny dla rozwoju gospodarczego". Życzenia prezydenta i premiera z okazji Barbórki

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 10:19
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki przekazali życzenia górnikom z okazji Barbórki. Film z życzeniami prezydenta i list premiera opublikowano na stronie Polskiej Grupy Górniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlecki o poprawkach Senatu w ustawie covidowej: większość ma utrudnić prace Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 10:55
- Możliwe, że Sejm przyjmie te poprawki Senatu do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0, które zmieniają ustawę na lepsze - powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Jego zdaniem jednak przeważająca część poprawek ma utrudnić pracę większości sejmowej.
rozwiń zwiń