X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA: nie dopuszczę do sytuacji linczu medialnego wobec policji

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 08:30
- W żadnym wypadku, jako minister spraw wewnętrznych i administracji, nie dopuszczę do sytuacji linczu medialnego, czy politycznego wobec polskiej policji i jej funkcjonariuszy - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński, odnosząc się do działań policji podczas ostatnich demonstracji.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz KamińskiFoto: PAP/Mateusz Marek
policja 1200 (4).jpg
Ziobro: uzasadnione użycie gazu leży w kompetencjach policji

Kamiński odpowiedział w ten sposób na pytanie dziennikarza Polsat News o to, czy jako minister spraw wewnętrznych i administracji podpisałby się pod przeprosinami, które w ostatnim czasie - za niektóre swoje działania - kierowała policja.

Czytaj także:

Dodał, że jeśli dochodzi "do pojedynczych incydentów, gdzie ktoś zachowuje się nieprofesjonalnie oczywiście, że trzeba wyrazić ubolewanie z tego tytułu".

policja 1200 pap.jpg
Szef MSWiA: policja nie działa brutalnie, ale jest stanowcza wobec agresji

Podkreślił jednocześnie, że należy stosować "pewną zasadę proporcjonalności i adekwatności ocen". - Nie można popadać w jakieś skrajne zacietrzewienie, w jakąś histerię polityczną. Nie można wykorzystywać pojedynczych, drobnych incydentów, czasami bardzo przykrych w kontekście konkretnych osób. Wyrażam ogromne wyrazy solidarności i empatii dla fotoreportera "Tygodnika Solidarność", który stał się przypadkową ofiarą wydarzeń 11 listopada - natomiast nie ma takiej sytuacji, broń Boże proszę nie robić takiego wrażenia, że jest jakiekolwiek polowanie na dziennikarzy czy posłów - powiedział.

Dodał, że każdorazowo, kiedy dochodzi do spraw kontrowersyjnych, są one oceniane przez przełożonych konkretnego funkcjonariusza. - Jeśli w normalnej procedurze przełożeni stwierdzą, że doszło do sytuacji niewłaściwej, to wobec konkretnego funkcjonariusza będą wyciągnięte adekwatne konsekwencje - zaznaczył.

"Wszystkie działania policji związane są z bezpieczeństwem zdrowotnym Polaków"

Pytany natomiast o to, jak często w ostatnich tygodniach "na podstawie filmów, na podstawie raportów wewnętrznych miał przekonanie, czy poczucie że policja nadużyła swoich uprawnień podczas manifestacji" odpowiedział, że takiego wrażenia nie ma.

- Mamy trudny czas. Czas pandemii, czas określonych rygorów społecznych związanych z dystansowaniem społecznym. Żadne działania policji, które w ostatnich tygodniach mają miejsce w związku ze zorganizowanymi zgromadzeniami publicznymi, nie są skierowane przeciwko poglądom głoszonym przez uczestników tych zgromadzeń - zapewnił.

Kamiński prosił również o zrozumienie "wszystkich obywateli". - Wszystkie działania policji związane są z bezpieczeństwem zdrowotnym Polaków - dodał.

Zapewnił również, że "nie ma najmniejszej obawy co do naruszania konstytucyjnych praw naszych obywateli, do swobody wypowiadania się, do swobody gromadzenia się". - Natomiast mamy trudny okres - stwierdził.

Dodał, że w związku z wprowadzanymi restrykcjami związanymi z pandemią, w całej Europie "dochodzi do sytuacji konfrontacyjnych". - Część obywateli nie podporządkowuje się tym rygorom pandemicznym - ocenił

pb

Czytaj także

Nowe zdjęcia uczestników zajść z 11 listopada. Policja poszukuje sprawców zamieszek

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 12:25
Stołeczna policja opublikowała kolejne wizerunki osób biorących udział w zamieszkach podczas Marszu Niepodległości i zaapelowała, by każdy, kto na zamieszczonych kadrach rozpoznaje widoczne tam osoby, skontaktował się z funkcjonariuszami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymania, przypadki naruszenia nietykalności. Policja przedstawia dane po sobotnich demonstracjach

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 11:30
- Podczas sobotnich demonstracji w Warszawie zatrzymano 11 osób. Duża część z nich to osoby, które odmówiły podania swoich danych. Są trzy przypadki, gdzie doszło do naruszenia nietykalności - przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łamała prawo, uczestniczyła w nielegalnej demonstracji". Gowin o Nowackiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 21:55
- Barbara Nowacka łamała prawo, uczestniczyła w nielegalnej demonstracji - ocenił w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że immunitet poselski nie pozwala parlamentarzystom "dowolnie łamać prawa".
rozwiń zwiń