X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA: policja nie działa brutalnie, ale jest stanowcza wobec agresji

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 21:40
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński ocenił w TVP Info, że podczas środowych protestów przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej policja nie działała brutalnie, lecz stanowczo. 
18.11.2020. Policja podczas protestu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Warszawie.
18.11.2020. Policja podczas protestu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Warszawie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Jak stwierdził Mariusz Kamiński w programie "Gość Wiadomości", obecni na manifestacjach funkcjonariusze pilnują przestrzegania prawa, legitymując uczestników i wypisując mandaty za łamanie obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

sejm osk mid-20b18443 1200.jpg
12 osób z zarzutami po środowych zgromadzeniach w Warszawie

Minister mówił również, że policjanci reagowali zdecydowanie na przemoc wobec nich samych oraz uczestników protestu. Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że w demokratycznym państwie policja ma obowiązek egzekwowania prawa, ponieważ brak reakcji byłby przejawem upadku państwa i anarchii.

Minister podkreślił również, że większość uczestników nielegalnych - z powodu obostrzeń - zgromadzeń popełnia wykroczenia i musi liczyć się z konsekwencjami. - Jeżeli ktoś uniemożliwia wykonywanie funkcjonariuszom czynności wynikających z przepisów prawa, działa w sposób nieodpowiedzialny i to też spotyka się z pewną reakcją - powiedział szef MSWiA.

Mariusz Kamiński mówił również, że nieistotne są poglądy manifestujących, a w obecnej sytuacji najważniejsza dla państwa jest walka z pandemią koronawirusa.

Przypomniał też o obowiązku zachowywania społecznej dyscypliny, związanej między innymi z utrzymywaniem bezpiecznego dystansu w miejscach publicznych. Jak dodał, walka z koronawirusem leży także w obowiązkach policji, która musi reagować zdecydowanie.

kb

Czytaj także

Borowiak: pracą posła nie jest wychodzenie na marsze i stosowanie wulgarnych określeń

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 09:05
- Posłowie opozycji próbowali zerwać obrady komisji polityki społecznej i rodziny zajmującej się projektem wsparcia branż, które ucierpiały najbardziej, i to tylko dlatego, że niektóre posłanki były na manifestacji i nie mogły głosować. Pracą posła nie jest wychodzenie na marsze - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Marta Golbik, poseł KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie". Insp. Cisowski o policyjnych kontrterrorystach

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 20:00
- Są stale narażeni na możliwość zemsty ze strony środowisk przestępczych i dlatego ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 insp. Sławomir Cisowski, naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji.
rozwiń zwiń