X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strajk Kobiet publikuje ilustracje płonących kościołów. Kluzik-Rostkowska: to nie żadna przemoc

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 20:03
W sieci pojawiły się ilustracje kościołów stojących w płomieniach. Fotografie rozpowszechniane są przez zwolenników Strajku Kobiet. Prawnicy Ordo Iuris alarmują, że jest to nawoływanie do przemocy. Innego zdania jest posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska.
Joanna Kluzik-Rostkowska
Joanna Kluzik-RostkowskaFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

kolaż dewastacje.jpg
Szczecin, Gdańsk, Warszawa. Ataki na kościoły nie ustają, mimo apeli

Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris opublikował w sieci dwie grafiki rozpowszechniane przez zwolenników Strajku Kobiet. Widać na nich stojące w płomieniach kościoły oraz napis "Piekło Kobiet" i czerwone błyskawice.

Na wpis Kwaśniewskiego zareagowała posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska. "Te grafiki to nie żadna przemoc tylko symbol przemocowego traktowania kobiet przez Kościół katolicki" – napisała.

Prawnik Ordo Iuris Maciej Grajewski w rozmowie z portalem tvp.info przyznaje, że "interpretacja posłanki Kluzik-Rostkowskiej jest bardzo twórcza". Podkreślił on, że od pewnego czasu dochodziło już do nawoływania do zakłócania mszy świętych i niszczenia symboli kultu religijnego.

policja stock PaulSat 1200.jpg
Szczecin: kolejny atak na kościół. Namalowane błyskawice i okradzione skarbony z datkami

Zaznaczył także, że wobec nawoływania do przemocy nie można milczeć i przypomniał jak pod siedzibą Ordo Iuris demonstranci protestów proaborcyjnych pomazali ścianę budynku PAST-y, o który w czasie Powstania Warszawskiego toczyły się krwawe walki, hasłem: "Ordo Iuris wyp****". 

Czytaj również:

W poprzedniej rozmowie dla portalu mecenas Kwaśniewski podkreślił, że "organizatorzy ulicznych manifestacji z ostatnich tygodni dali dowód tego, że nie tylko nawołują do przemocy, ale nawołują do niej skutecznie". - Mieliśmy do czynienia nie tylko z aktami zakłócania publicznego kultu religijnego, ale atakami na świątynie i dziesiątkami aktów wandalizmu właśnie w tych miejscach – mówił.

tvp.info/twitter