X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Małżeństwo Gwiazdów pod katedrą w Oliwie. Legendy Solidarności bronią jej przed Strajkiem Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 20:59
Podczas trwających od ubiegłego czwartku protestów w wielu polskich miastach niejednokrotnie doszło do ataków na kościoły. W związku z tym pod szeregiem świątyń gromadzą się ludzie, których celem jest bronić przybytków przed agresją demonstrantów. Katedry w Gdańsku-Oliwie bronią m.in. Andrzej i Joanna Gwiazdowie - legendy Solidarności.
Małżeństwo Gwiazdów przyszło pod katedrę oliwską by bronić jej przed protestującymi po orzeczeniu TK ws. aborcji
Małżeństwo Gwiazdów przyszło pod katedrę oliwską by bronić jej przed protestującymi po orzeczeniu TK ws. aborcjiFoto: twitter.com/SzStachowiak

Andrzej Gwiazda i jego żona Joanna Duda-Gwiazda przyszli pod oliwską katedrę w czwartek wieczorem, by - wraz ze zgromadzonymi pod nią tłumami - bronić świątyni przed potencjalną agresją protestujących.

atak na księdza 663.jpg
Brutalne pobicie księdza w Myśliborzu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Legendy Solidarności bronią katedry w Gdańsku

Legendarni działacze Solidarności są dziś ludźmi wiekowymi - oboje mają ponad 80 lat. W związku z tym - pomimo zachowanych zasad bezpieczeństwa - znajdują się w grupie ryzyka poważnego zachorowania w przypadku ewentualnego zakażenia koronawirusem.

Pomimo to zdecydowali się bronić katedry w Oliwie - najważniejszego obiektu sakralnego w Gdańsku. O ich pojawieniu się przed świątynią poinformował obecny tam Szymon Stachowiak - radny gdańskiej dzielnicy Zaspa z Porozumienia.

Zobacz także:

pap_protest1200.jpg
"Tworzenie zgromadzeń może doprowadzić do lawinowego wzrostu zachorowań". GiS apeluje do protestujących

Protesty po orzeczeniu TK

Jak podaje portal ŻyciePomorza.pl, pod katedrą w Gdańsku-Oliwie zgromadziło się kilkaset osób gotowych bronić jej przed atakiem demonstrantów związanych ze Strajkiem Kobiet.

Protesty, które odbywają się w wielu polskich miastach od ubiegłego czwartku, zostały wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Sąd prawa orzekł, że przesłanka, dopuszczająca aborcję w przypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia płodu, jest niezgodna z konstytucją.

ŻyciePomorza.pl, jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityczne konsekwencje protestów. Eksperci zdradzają możliwe scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 15:24
Eksperci zgodnie przyznają, że protesty wywołane orzeczeniem TK przyniosą krótkoterminowy spadek poparcia dla PiS, ale jednocześnie podkreślają, że w perspektywie długoterminowej, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może odrobić straty. - Do najbliższych wyborów są 3 lata. W polityce to bardzo dużo czasu, jeśli pojawi się jakieś rozwiązanie, to już za rok wiele osób nie będzie pamiętać o protestach ws. aborcji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog Artur Wróblewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobiety będące w ciąży letalnej były zdziwione swoimi możliwościami, swoją siłą". Tak działają hospicja perinatalne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:09
- Mamy powtarzają, że mają taki rodzaj spokoju, że zrobiły absolutnie wszystko, żeby się upewnić, że nie dało się odwrócić wyroku losu. Też często podkreślają, że to daje im poczucie siły. Są same zdziwione, że w tak bardzo trudnej sytuacji potrafiły dać radę. Były zdziwione swoimi możliwościami, mocami, swoją siłą. Dla nas, dla pracowników fundacji, jest to zawodowo największy komplement, bo pomogliśmy im w tym i się udało - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes zarządu Fundacji Gajusz, która prowadzi hospicjum perinatalne pomagające rodzicom w walce o życie dzieci z wadami letalnymi.
rozwiń zwiń