X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest Strajku Kobiet w centrum Warszawy. wPolityce.pl: frekwencyjna klapa

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 19:17
W centrum Warszawy trwa demonstracja w 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych, manifestacja jest organizowana przez środowisko Strajku Kobiet. Portal wPolityce.pl pisze o "frekwencyjnej klapie", informując, że w protest liczy sobie ok. 3,5-4 tys. uczestników. 
Manifestujący zebrali się na rondzie w centrum Warszawy
Manifestujący zebrali się na rondzie w centrum WarszawyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Strajk kobiet olsztyn EN-1200.jpg
"Nie rozumiem zainteresowania tych środowisk sprawami aborcji". Ks. Zieliński o strajku kobiet

Na razie nie ma informacji o poważniejszych incydentach w centrum stolicy. Policyjne komunikaty przypominają o obostrzeniach wynikających z epidemii COVID-19.

Blokada ronda w centrum, spisywanie uczestników

Manifestacja rozpoczęła się na Rondzie Romana Dmowskiego. Przed 16.00 centrum Warszawy - rondo i ulica Marszałkowska były zablokowane. Policja powtarza komunikaty o nielegalności zgromadzenia i apele o zejście z jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali manifestację na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Żurawiej, jednak manifestujący zdołali przejść obok blokady. Część z nich przechodziła przez mniejsze ulice stolicy.

Czytaj także: 

Uczestnicy sobotniego marszu, przed godziną 18 przedostali się z ulicy Marszałkowskiej na Trasę Łazienkowską i na wysokości przystanku autobusowego weszli na pas prowadzący w obu kierunkach. Kierowcy trąbili, uczestnicy protestu krzyczeli "chodźcie do nas" i "przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia". Po kilku minutach pojawiła się policja, która usunęła protestujących. Policjanci spisywali uczestniczących w zgromadzeniu.

facebook ryszard legutko 1200.jpg
Prof. Legutko: protestujący uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich kobiet

wPolityce: frekwencyjna klapa

W mediach informowano, że demonstracja związana jest z 102. rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety. "Nie po to wywalczyłyśmy sobie ponad wiek temu prawa obywatelskie, by teraz pozwalać rządzącym odbierać sobie prawa człowieka" - podkreślali organizatorzy strajku.

Serwis wPolityce.pl pisze tymczasem o frekwencji na sobotniej manifestacji. "Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wPolityce.pl w dzisiejszej manifestacji w Warszawie uczestniczy zaledwie ok. 3,5-4 tys. osób" - informuje portal i komentuje, że to "frekwencyjna klapa". 

Protesty w kraju trwają od 22 października br., gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony. 


IAR, PAP, wPolityce.p/ mbl

Czytaj także

Napis "Aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Macierewicz: celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 14:01
- Niestety to proces, który trwa od dłuższego czasu. Zaczęło się od ataku na figurę Chrystusa Króla, następnie doszło do dewastacji pomnika Anny Walentynowicz. (…) Muszą przeciwstawić się temu odpowiednie służby. Najważniejsza jest jednak reakcja społeczna i pokazanie, że nie ma na to zgody - powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej liczne protesty Strajku Kobiet. Lichocka: radykalizacja i emocje mają podtrzymać temperaturę sporu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 08:19
- Demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet nie są popierane przez społeczeństwo. Frekwencja jest na nich coraz mniejsza. Agresywne i chuligańskie wystąpienia skutecznie zniechęciły nawet tych, którzy mają poglądy antyrządowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 11:46
Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje incydent z udziałem Agaty Grzybowskiej - fotoreporterki agencji RATS, współpracującej m.in. z "Gazetą Wyborczą" - podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet pod MEN. Na filmiku widać, jak Grzybowska dwukrotnie "strzeliła" policjantowi w oczy fleszem aparatu, a po chwili prawdopodobnie kopnęła go. Fotoreporterka nie przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
rozwiń zwiń