X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie rozumiem zainteresowania tych środowisk sprawami aborcji". Ks. Zieliński o strajku kobiet

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 18:20
- Nie rozumiem zainteresowania sprawami aborcji środowisk, którym patronuje sześciobarwna flaga - jeżeli nie są one zainteresowane heteroseksualnym przeżywaniem swojej seksualności - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PIOTR PLACZKOWSKI/REPORTER

W Polsce wciąż trwa tak zwany strajk kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo w kwestii aborcji. Protestujący podczas manifestacji jak do tej pory często posługiwali się wulgarnymi hasłami. Dochodziło też do niszczenia kościołów i pomników. 

strajk 1200 pap.jpg
Trwa Strajk Kobiet w Warszawie. Policja: wasze zachowanie jest niezgodne z prawem

Zdaniem gościa PR24 dobrze, że używa się określenia "tak zwany strajk kobiet". - Gdy patrzę na tych ludzi, którzy wymachują sześciobarwnymi flagami, to nie wiem czy może nie chodzi tu o płeć kulturową. Ponieważ wiele osób mi tam kobiet nie przypomina. A potrafię rozróżnić kobiety od mężczyzn - powiedział ks. Henryk Zieliński. 


Posłuchaj
23:56 _PR24_AAC 2020_11_28-17-35-09.mp3 ks. Henryk Zieliński o tzw. strajku kobiet (Temat dnia)

 

- Jeżeli flagi, które powiewają nad głowami protestujących to głównie flagi sześciobarwne, to w tym momencie rodzi się pytanie: o co w tym wszystkim chodzi? Nie rozumiem zainteresowania sprawami aborcji środowisk, którym patronuje sześciobarwna flaga - jeżeli nie są one zainteresowane heteroseksualnym przeżywaniem swojej seksualności  - dodał kapłan. 

Podkreślił również, że "z tymi środowiskami utożsamia się także część osób, które kiedyś manifestowały w obronie konstytucji". 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: ks. Henryk Zieliński 

Data emisji: 28.11.2020

Godzina: 17.35

Czytaj także

Jest śledztwo ws. protestów Strajku Kobiet. "Badane są trzy wątki"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 12:29
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo dot. protestów Strajku Kobiet. W postępowaniu badany jest wątek m.in. sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego poprzez organizację zgromadzeń publicznych oraz wtargnięć do kościołów przez osoby demonstrujące.
rozwiń zwiń