X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński: chcemy jak najszybciej przekazać pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 09:52
- Algorytm ma tę zaletę, że jest sprawiedliwy, a w gospodarce to jest najważniejsze - mówi czwartkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" wicepremier, minister kultury, prof. Piotr Gliński. - W Funduszu Wsparcia Kultury nie oceniamy, czy ktoś jest blondynem czy brunetem, czy jest bogaty czy biedny - dodaje.
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr GlińskiFoto: Twitter/Ministerstwo Kultury

- To wciąż niezmiennie jest program na podtrzymanie działalności instytucji kultury i firm w obszarze kultury - podkreśla wicepremier Gliński, pytany przez gazetę, czy wstrzymanie Funduszu Wsparcia Kultury nie jest odejściem od chłodnej matematyki w stronę wartości projektów.

Czytaj więcej
Ministerstwo kultury.jpg
"Kwoty refundacji zostały obniżone". MKiDN o Funduszu Wsparcia Kultury

Podtrzymanie działania firmy w kryzysie jest tańsze niż tworzenie jej na nowo po bankructwie. Wspieramy firmy, a tym samym miejsca pracy - wskazuje dziennikowi. Dodaje, że przy wydarzeniach kulturalnych pracuje wiele osób niezatrudnionych na etatach, dlatego to program również dla tych, którzy są zatrudnieni na umowy cywilnoprawne oraz dla samozatrudnionych.

Jak mówi gazecie, walka toczy się o cztery rodzaje podmiotów - samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, firmy prowadzące działalność w obszarze kultury i firmy scenotechniczne, które działają na zapleczu.

Czytaj także:

"Nie mam z tym problemu"

Na stwierdzenie dziennika, że ze względu na kilkanaście wątpliwości na liście z ponad 2 tys. beneficjentów trzeba było wstrzymywać cały program, minister Gliński wskazuje, że nie było innego wyjścia - chodziło o jak najszybsze przekazanie pieniędzy.

- Algorytm ma tę zaletę, że jest sprawiedliwy, a w gospodarce to jest najważniejsze. Nie oceniamy czy ktoś jest blondynem, czy brunetem, czy jest bogaty czy biedny - mówi. Przypomniał, że z powodu pandemii UE zniosła zakaz pomocy publicznej. - Możemy jak państwo wspierać polskie firmy - dodaje.

Czytaj więcej
1200_Gliński_TT.jpg
"Kultura jest elementem gospodarki". Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

Minister pytany, czy nie ma problemu, by przyznać wysoką dotację zespołowi disco polo, odpowiada: "nie mam z tym problemu, bo te też część polskiej gospodarki". Podkreśla, że w interesie Polski jest, by przekazywać państwowe wsparcie dla gospodarki, "a kultura jest elementem gospodarki".

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wsparcie dla kultury. Gliński: na 2064 podmioty kwestionowano kilkanaście, może kilkadziesiąt

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 08:25
- Na 2064 podmioty kwestionowanych było kilkanaście, może kilkadziesiąt. Sprawdzimy je i ręcznie skorygujemy kwoty – powiedział w wywiadzie dla "DGP" wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, odnosząc się do wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwoty refundacji zostały obniżone". MKiDN o Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:55
Biorąc pod uwagę argumenty, które padały podczas dyskusji wokół Funduszu Wsparcia Kultury - kwoty przydzielonych refundacji zostały obniżone - podało MKiDN. Jeżeli weryfikacja potwierdzi brak zasadności części przedstawionych przez wnioskodawcę kosztów, dotacje mogą ulec pomniejszeniu - dodano.
rozwiń zwiń