X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kultura jest elementem gospodarki". Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 07:28
- Fundusz Wsparcia Kultury to jeden z programów wsparcia gospodarki i obrony miejsc pracy, a kultura jest ważnym sektorem gospodarczym. Nie mylmy go z programami mecenatu państwa czy z programami socjalnymi, bo nie oceniamy tu wartości – mówi "Gazecie Polskiej" minister kultury Piotr Gliński.
Wicepremier Piotr Gliński
Wicepremier Piotr GlińskiFoto: twitter.com/@MKiDN_GOV_PL

Wicepremier Gliński wyjaśnia, że "w sytuacji ogólnoświatowej pandemii i wielkiego kryzysu gospodarczego polegającego na tym, że ludzie tracą pracę, obowiązkiem państwa jest w pierwszej kolejności walka z pandemią, a następnie zadbanie o gospodarkę. Nam udało się gospodarkę i miejsca pracy obronić najlepiej w Europie. Ten program jest elementem tej obrony" - podkreśla.

en piotr gliński 1200.jpg
Wsparcie dla kultury. Gliński: na 2064 podmioty kwestionowano kilkanaście, może kilkadziesiąt


Wskazuje, że Fundusz Wsparcia Kultury wspiera firmy, a tym samym miejsca pracy. - Przy wydarzeniach kulturalnych pracuje wiele osób niezatrudnionych na etatach, to specyficzna branża i dlatego to program również dla tych, którzy są zatrudnieni na umowy cywilno-prawne i samozatrudnionych. Tu pieniądze nie mogą iść na prywatne konto przedsiębiorcy, tylko na funkcjonowanie firmy - wskazuje wicepremier.

- W interesie Polski jest, by przekazać państwowe wsparcie dla gospodarki, a kultura jest elementem gospodarki. Jednym z najlepiej rozwijających się w tej chwili sektorów na świecie. I trzeba też dbać o ludzi tam zatrudnionych. Aby przetrwali trudny czas - wyjaśnia.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundusz Wsparcia Kultury. Sellin: chcemy, aby firmy jeszcze w tym roku otrzymały ratunek

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 18:46
- Głos opinii publicznej jest istotny i uwzględniamy go. Weryfikacja Funduszu Wsparcia Kultury musi się odbyć dosyć szybko, aby jeszcze w tym roku firmy otrzymały ratunek - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Gościem audycji była również Bożena Żelazowska, poseł Koalicji Polskiej, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie bardzo ostra kontrola". Piotr Gliński o wypłatach z Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:25
- Będzie bardzo ostra kontrola, około 30 proc. firm zostanie wylosowanych i sprawdzone będzie to, czy te pieniądze zostały przeznaczone zgodnie z tym, co zapisane jest we wnioskach - powiedział we wtorek wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, nawiązując do wstrzymanych wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla ludzi kultury. Jakimowicz: ta branża to rzesza ludzi, nie tylko znane nazwiska

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:00
- Jeżeli chodzi o artystów, łatwo wypowiadać się w momencie, gdy jest się krezusem. (...) W takiej sytuacji łatwo jest powiedzieć: "jestem wspaniałomyślny, myślę o innych grupach społecznych - nie biorę" - mówił w Polskim Radiu 24 aktor Jarosław Jakimowicz. Gościem był również Jędrzej Kodymowski, lider zespołu "Apteka".
rozwiń zwiń