X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Jaroszyński: na uczelniach marksizm przybiera maskę postmodernizmu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 13:05
- Nasze uczelnie i nauka nie zostały zdekomunizowane, dlatego marksizm się ostał i teraz ma szanse na to, by przybierać nowe maski, jak m.in. postmodernizm i jakaś forma neomarksistowska, neokomunistyczna - powiedział w rozmowie z TV Trwam prof. Piotr Jaroszyński, filozof. Te środowiska są tak skonsolidowane i tak doskonale się rozumieją, że mogą kontrolować naukę w skali całego kraju - dodał. 
W ocenie prof. Piotra Jaroszyńskiego, polska nauka jest w stanie upadku intelektualnego
W ocenie prof. Piotra Jaroszyńskiego, polska nauka jest w stanie "upadku intelektualnego"Foto: LECH GAWUC/REPORTER

W piątek w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się XIII Międzynarodowy Kongres "Katolicy a wychowanie", poświęcony współczesnym wyzwaniom szkolnictwa wyższego i nauki. W ramach konferencji swój wykład wygłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ocenił w nim, że należy przywrócić godność, powagę i rangę profesora uniwersytetu. Minister Czarnek podkreślił wagę autonomii profesorów. - Profesor bez możliwości wypowiadania swoich tez, argumentów, swojego światopoglądu - bez tej autonomii nie ma wolności nauki, wolności uniwersytetów i autonomii, którą postrzegamy jako autonomia uniwersytecka - wskazał. Dodał, że należy wzmocnić rangę przedmiotów formacyjnych na uczelniach. Jego zdaniem, kanon polskiej formacji powinny stanowić: "filozofia, etyka, logika, nauka o polskiej kulturze i tożsamości oraz Biblia". 

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
"Podstawa wszystkich nieszczęść w Europie". Czarnek o ideologii neomarksistowskiej

"Środowiska polskie są degradowane"

Pytany o diagnozę stanu polskiej nauki, prof. Piotr Jaroszyński, filozof, ocenił w rozmowie z TV Trwam, że "jest to stan upadku, proces upadku intelektualnego". Prof. Jaroszyński przyznał, że na ów upadek "składa się sprzężenie dwóch tendencji". - Pierwsza to jest komunizm i marksizm. Nasze uczelnie i nauka nie zostały zdekomunizowane, dlatego on się ostał i teraz ma szanse na to, by przybierać nowe maski, jak m.in. postmodernizm i jakaś forma neomarksistowska, neokomunistyczna - ocenił gość TV Trwam. 

Czytaj także: 

Wskazał, że drugim czynnikiem jest "konsolidacja" tych środowisk. - Te środowiska są tak skonsolidowane i tak doskonale się rozumieją, że mogą w skali całego kraju kontrolować zarówno naukę od strony typu nauk i naukowości, w ramach których są nauki uprawiane, ale również mogą zarządzać sferą budżetową i kontrolować zdobywanie poszczególnych stopni naukowych - ocenił filozof.

- Środowiska polskie, które chciałyby odetchnąć, jak w okresie międzywojennym, we własnym świecie poszukiwania i głoszenia prawdy, są coraz bardziej degradowane. To wielkie wyzwanie dla nowego ministra, żeby ten proces zatrzymać i odzyskać wolność nauki i naukowców polskich - wskazał prof. Piotr Jaroszyński w rozmowie z TV Trwam. 


RadioMaryja.pl, PAP, Youtube/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jestem przekonany, że Prezydium Sejmu ma w tej sprawie inne zdanie". Czarnek odpowiada Komisji Etyki Poselskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 14:51
Minister edukacji i nauki, poseł PiS Przemysław Czarnek, odnosząc się do ukarania go w środę naganą przez Komisję Etyki Poselskiej, wyraził przekonanie, że Prezydium Sejmu inaczej oceni tę sprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gmyz: w Niemczech nie ma dyskusji o środowiskach LGBT, ludzie boją się wyrażać krytyczne opinie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 11:27
- Podnoszenie w Niemczech kwestii dotyczącej tego, czy homoseksualiści mają prawo do zawierania małżeństw lub adopcji dzieci jest czymś niedopuszczalnym. W zgodnej opinii niemieckich elit takie prawo im się należy. Nie ma tam wolności słowa - powiedział Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń