X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Podstawa wszystkich nieszczęść w Europie". Czarnek o ideologii neomarksistowskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 11:18
- Mamy dziś do czynienia z ruchem neomarksistowskim, który jest podstawą wszystkich nieszczęść w Europie w XX w. Ideologia LGBT to także ideologia neomarksistowska - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS. Gośćmi audycji byli również Lech Jaworski (Porozumienie), Artur Dziambor (Konfederacja) oraz Krzysztof Kwiatkowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

W piątek po południu przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywisty LGBT, Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Chodzi o uszkodzenie w czerwcu furgonetki z hasłami anty-LGBT. Początkowo przed siedzibą KPH na ul. Solec w Warszawie zebrało się kilkudziesięciu aktywistów, którzy protestowali przeciwko aresztowaniu Sz.

Na miejscu był również policyjny radiowóz i kilku policjantów. W pewnym momencie Sz. podeszła do radiowozu domagając się zatrzymania, ale zostało to zrobione dopiero później, na Krakowskim Przedmieściu.

"Ideologia neomarksistowska"

- Nie mamy kasty świętych krów, tylko sytuację niezwykle niebezpieczną w Europie. Grupa aktywistów LGBT utrudniała policji pracę, a policjanci muszą obchodzić się z nimi jak z jajkiem, aby się tylko nie pobiło. Jesteśmy na etapie lat 80. i 90. Europy Zachodniej, kiedy możemy jeszcze dostrzec niebezpieczeństwo - ocenił Przemysław Czarnek.

LGBT Krakowskie PAP-1200.jpg
"Małe grupki ludzi, ale finansowane przez organizacje międzynarodowe". Wróblewski o ruchu LGBT

Jego zdaniem "mamy dziś do czynienia z ruchem neomarksistowskim, który jest podstawą wszystkich nieszczęść w Europie w XX w. Ideologia LGBT to także ideologia neomarksistowska".

Posłuchaj
51:13 PR24_MPLS 2020_08_08-10-06-00.mp3 Politycy o zatrzymaniu aktywisty LGBT w Warszawie (Sztuka Słuchania/PR24)

"Policja mogła zachować się lepiej"

- Musimy pamiętać, że zatrzymanie musi być zawsze legalne lub proporcjonalne. Dlaczego policja nie zachowała się zgodnie z procedurami? Będę mówił o tym, że instytucje państwa muszą korzystać z tych narzędzi w sposób przemyślany - podkreślił Krzysztof Kwiatkowski.

Czytaj także:

- Policja swoje czynności prowadziła legalnie, ale to nie znaczy, że proporcjonalnie. Chwilowe zatrzymanie umożliwiłoby swobodny przejazd radiowozu. Uważam, że doszło do naruszenia prawa ze strony demonstrujących, ale policja mogła zachować się lepiej w tej sytuacji - zaznaczył. 

"Trzeba działać z całą konsekwencją"

Lech Jaworski stwierdził, że policja zadziała w tej sytuacji właściwie. - Musimy spodziewać się eskalacji wydarzeń. Ten ruch pokazuje, że chodzi o ideologię wojującą pod sztandarami neomarksistowskimi. Trzeba działać z cała konsekwencją w celu ukrócenia eskalacji procesu wydarzeń. Policja zachowała się w sposób adekwatny do sytuacji - tłumaczył.

mid-20807274 (2).jpg
Robert Tekieli o zamieszkach po zatrzymaniu aktywisty LGBT: trwa rewolucja kulturowa

- Gdyby miało to związek przykładowo z nudystami domagającymi się chodzenia nago, nie byłoby żadnych wątpliwości, że policja powinna zadziałać konsekwentnie i sprawnie - dodał. 

"Religia miłości i szacunku"

- Aktywistyczna część społeczności LBGT wzięła sobie na cel Kościół katolicki i nasze symbole. Nie tędy droga. Prawdziwi homoseksualiści nie chcą tego typu wybryków i tego typu scen. Jesteśmy przez niektóre media wrzucani do dyskusji, która jest sprowadzana do absurdu. Tworzy się atmosferę państwa policyjnego - mówił Artur Dziambor.

- Dlaczego inne religie nie są uderzane przez LGBT? Religia katolicka uczy, byśmy szanowali drugiego człowieka niezależnie od jego ułomności. To religia miłości i szacunku, która traktuje homoseksualistów jak indywidualnych ludzi. Znam religie, które homoseksualistów każą kamienować - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Sztuka słuchania"

ProwadzącyMałgorzata Raczyńska-Weinsberg

GościePrzemysław Czarnek (PiS), Krzysztof Kwiatkowski, Lech Jaworski (Porozumienie), Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 08.08.2020

Godzina emisji: 10.06

IAR/PAP/pkr

Czytaj także

Awantura na Krakowskim Przedmieściu. Aktywiści LGBT próbowali zablokować wykonanie postanowienia sądu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 20:55
Protestujący na Krakowskim Przedmieściu działacze LGBT próbowali utrudnić działania policjantów związane z zatrzymaniem aktywisty, wobec którego sąd zastosował dwumiesięczny areszt – informuje stołeczna policja. Zatrzymany działacz LGBT, Michał Szutowicz, podający się za „Małgorzatę” ps. „Margot”, brał udział w demolowaniu samochodu fundacji pro-life, napaści na jej działacza, a ostatnio także w profanacjach warszawskich pomników.
rozwiń zwiń