X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pewne zakazy być może się pojawią". Wiceminister zdrowia o ograniczeniu kontaktów w święta

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:50
- Pracujemy nad tym, aby strumień odwiedzających najbliższych w święta Bożego Narodzenia był jak najmniejszy. Może pojawią się pewne zakazy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wyraził nadzieję, że "Polacy z bólem serca odpuszczą sobie wizyty świąteczne u najbliższych".
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: PAP/Radek Pietruszka
Adam Niedzielski 1200.jpg
Boże Narodzenie jak Wielkanoc. Minister zdrowia obawia się zniesienia obostrzeń na czas świąt

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd pracuje nad prawnymi możliwościami, które ograniczą przemieszczanie się. Podkreślił, że redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii.

Czytaj także:

Kraska pytany w TVP1 o rozwiązanie, nad którym pracuje rząd, zaznaczył, że "pewne zakazy być może się pojawią, ale nie chce w tej chwili przesądzać, w jaką stronę pójdziemy".

pap_20201023_144-12.jpg
Odbudowa zdrowia Polaków po epidemii. Nowy program MZ obejmie 13,5 mln osób

- Pracujemy nad tym, aby strumień odwiedzających najbliższych w święta Bożego Narodzenia był jak najmniejszy - podkreślił.

Wiceminister zdrowia wyraził nadzieję, że "Polacy w te święta z bólem serca, ale odpuszczą sobie wizyty u najbliższych". - Abyśmy się spotykali tylko w tym gronie, gdzie razem mieszkamy, bo to jest najbardziej racjonalne w okresie pandemii - dodał.

***

***

pb

Czytaj także

Odmrożenie gastronomii i branży fitness. Apel o nowe wytyczne sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 14:08
O szybkie wypracowanie nowych wytycznych sanitarnych dla branż gastronomicznej i fitness, które umożliwią ponowne ich otwarcie, apeluje Federacja Przedsiębiorców Polskich. Umożliwi to utrzymanie się tych sektorów na rynku i zminimalizuje gospodarcze koszty pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To są ogromne wyzwania". Dr. Bartoszewicz o gospodarce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 19:20
- Są sektory, które będą wychodziły ze stanu załamania przez lata, na przykład sektor transportu lotniczego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terapia osoczem ozdrowieńców dla pacjentów z COVID-19. Prof. Radziwon wyjaśnia, na czym polega

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:11
Prof. Piotr Radziwon, krajowy konsultant w dziedzinie transfuzjologii klinicznej i dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, które koordynuje w Polsce oznaczanie przeciwciał w osoczu od ozdrowieńców z COVID-19 ocenił, że zainteresowanie oddaniem osocza, by pomóc innym zakażonym koronawirusem, znacznie wzrasta.
rozwiń zwiń