X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rząd przedstawił plan, są czytelne zasady". Sebastian Gajewski o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:15
- Bardzo ważne jest to, żeby rząd w ciągu stu dni, które objął planem już tych kryteriów, decyzji nie zmieniał - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski z Instytutu im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
Audio
  • Maciej Kożuszek, Sebastian Gajewski i Jerzy Mosoń o walce z COVID-19 (PR24/Debata Poranka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: praszkiewicz/shutterstock.com

- Jeżeli chodzi o Szpital Narodowy to jeżeli teraz mamy taką wersję, że to była żelazna rezerwa, która kiedyś może zostanie wykorzystana (...) to chyba polityka komunikacyjna rządu nie za bardzo była w punkt - stwierdził Kożuszek.

Zaznaczył, że "mieliśmy eventy medialne z przyjmowania pierwszych pacjentów do szpitala".

premier 1200 konta east.jpg
"Mapa drogowa, dobra dla społeczeństwa i biznesu". Ekspert Collegium Humanum o strategii rządu na walkę z pandemią

Pytany o obostrzenia związane z koronawirusem stwierdził, że "z jednej strony wiemy, że są potrzebne, a z drugiej strony mam wrażenie, że nie wyrobiliśmy sobie jakiegoś takiego modus operandi, sposobu życia z koronawirusem". - Przechodzimy ze skrajności w skrajność. Albo wszystko otwieramy, albo wszystko zamykamy - powiedział publicysta.

Nie wierzę, że ktokolwiek będzie kontrolował, ile osób jest na Wigilii, to ma być tylko zalecenie - zaznaczył odnośnie do obostrzeń w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. Zwrócił także uwagę na trudną sytuację przedsiębiorców w czasie pandemii.


Posłuchaj
21:51 _PR24_AAC 2020_11_23-08-36-13.mp3 Maciej Kożuszek, Sebastian Gajewski i Jerzy Mosoń o walce z COVID-19 (PR24/Debata Poranka)

 

Sebastian Gajewski podkreślił, że "wszystkie decyzje rządu dotyczące walki z pandemią budzą niezadowolenie i będą budzić niezadowolenie. Nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, bo te restrykcje, ten reżim wprowadzony na czas stanu epidemii tak mocno, tak drastycznie wywraca nasze codzienne życie".

- Rząd przedstawił jakiś plan. Są czytelne zasady. Myślę, że to bardzo dobrze - skomentował Gajewski. Podkreślił przy tym, że "bardzo ważne jest to, żeby rząd w ciągu stu dni, które objął planem już tych kryteriów, tych decyzji nie zmieniał". - Im więcej nieprzewidywalności w tym, co robi rząd, tym mniejsza społeczna tolerancja dla reżimu - dodał.

Czytaj także:

Jerzy Mosoń zaznaczył, że "prawo nieakceptowane przez społeczeństwo to zawsze prawo, które niesie za sobą ryzyko stania się prawem martwym". Jego zdaniem "czekają nas protesty ze strony przedsiębiorców". - To nie jest tak, że można wyłączyć jakąś branżę w stu procentach i zasypać tą branżę jakąś drobną pomocą finansową - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***
Audycja: "Debata Poranka"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego), Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre)
Data emisji: 23.11.2020
Godzina emisji: 8.36

itom/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To są ogromne wyzwania". Dr. Bartoszewicz o gospodarce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 19:20
- Są sektory, które będą wychodziły ze stanu załamania przez lata, na przykład sektor transportu lotniczego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gut: do końca tygodnia wyjaśni się, na ile skuteczne są restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 21:53
-  To jest efekt pierwszych i prawdopodobnie początek efektu drugich obostrzeń. Do końca tygodnia wyjaśni się, na ile te późniejsze restrykcje są skuteczne - skomentował wirusolog prof. Włodzimierz Gut w niedzielę portalowi wPolityce.pl najniższą liczbę zakażeń koronawirusem od 2 listopada.
rozwiń zwiń