X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powołano Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Szef MON: odpowiedź na wyzwania współczesności

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 12:28
Kierownictwo MON powołało Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Instytucja ma skupiać specjalistów z dziedziny cyberzagrozeń i ich zwalczania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Gorodenkoff

- Powołanie centrum eksperckiego to odpowiedź na wyzwania współczesnych czasów - powiedział IAR minister obrony Mariusz Błaszczak. Szef MON wyjaśnił, że centrum będzie miejscem zarówno prowadzenia kursów doszkalających, jak i wymiany doświadczeń związanych z ochroną cyberprzestrzeni.

Posłuchaj
00:27 Błaszczak cyber IAR.mp3 Mariusz Błaszczak o wojskach obrony cyberprzestrzeni (IAR)
Piotr Naimski IMG_5501 1200.JPG
"Technologie nuklearne, dostawa gazu i cyberbezpieczeństwo". Naimski o współpracy pomiędzy Polską a USA

- Liczę tu na kreatywność naszych informatyków oraz osób, które chciałyby służyć Polsce w mundurze żołnierza wojsk cybernetycznych - powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Powstają wojska cybernetyczne

Powołanie instytucji to część planu, jaki od 2019 roku wdraża resort obrony. Plan zakłada utworzenie w ciągu kilku lat wojsk cybernetycznych. W ramach przygotowywania kadry dla przyszłych jednostek, ministerstwo powołało liceum informatyczne przy Wojskowej Akademii Technicznej. Na uczelni z kolei potrojono liczbę miejsc na kierunkach kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Cyberżołnierzy pozyskuje też Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego zlokalizowane w podwarszawskim Legionowie.

Zobacz także:

O tym, jak ważną domeną dla wojska jest cyberprzestrzeń, świadczy wpisanie tego zagadnienia przez NATO, jako piątej domeny szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Idą za tym odpowiednie wytyczne dla państw członkowskich, które mają spowodować zwiększenie poziomu ochrony cyberprzestrzeni.

jmo

Czytaj także

"Dowód na dbanie o bezpieczeństwo ojczyzny". Andrzej Duda wspiera polskie firmy zbrojeniowe

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 19:00
- Prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, przykłada dużą wagę do tego, żeby Polska była bezpieczna - mówił w połowie stycznia w Poznaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Upływająca kadencja obecnego prezydenta to dobry moment na przypomnienie jak wspierano polskie firmy zbrojeniowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obecność wojsk USA wyrazem zaufania". Szef MON o ćwiczeniach Defender-Europe 20+

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 11:30
- Obecność wojsk USA w Polsce mimo pandemii to wyraz zaufania, wspólne ćwiczenia to dowód bliskiej współpracy - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, inaugurując amerykańsko-polskie ćwiczenie na poligonie w Drawsku Pomorskim.
rozwiń zwiń