X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt rezolucji frakcji EKR ws. aborcji. Prof. Legutko: to poparcie dla polskich władz i TK

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 11:51
Poparcie dla polskich władz i Trybunału Konstytucyjnego zawiera projekt rezolucji grupy europejskich konserwatystów w Parlamencie Europejskim, do której należą deputowani Prawa i Sprawiedliwości. To jest odpowiedź na inicjatywę dotyczącą aborcji przygotowaną przez socjalistów, liberałów, zielonych i komunistów, w którym jest mowa o potępieniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Ryszard Legutko/Facebook.com

Przewodniczący grupy europejskich konserwatystów, profesor Ryszard Legutko powiedział Polskiemu Radiu, że rezolucja przygotowana przez jego frakcję przypomina między innymi, że polityka zdrowotna jest wyłączną kompetencją państw członkowskich. W dokumencie mowa jest też o tym, że wniosek ponad stu posłów został przekazany do Trybunału Konstytucyjnego, a ten zareagował zgodnie z polską konstytucją i dokumentami prawa międzynarodowego.

Czytaj więcej
Antoni Macierewicz 1200.JPG
Napis "Aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Macierewicz: celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej

- Innymi słowy jest to rezolucja wyrażająca poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, że należało zgodnie z prawem tak zrobić, że nie było to wykroczenie ani przeciw prawu międzynarodowemu ani przeciw prawu Unii Europejskiej - dodał prof. Legutko.

Posłuchaj
00:18 10754965_1.mp3 Ryszard Legutko o projekcie rezolucji EKR ws. aborcji (IAR)

Rezolucja przygotowana przez europejskich konserwatystów powołuje się na polską konstytucję, na deklaracje praw człowieka i praw dziecka, na międzynarodową konwencję ochrony osób niepełnosprawnych oraz na traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Debata w PE

W środę w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata dotycząca orzeczenia Trybunału w sprawie aborcji. W czwartek będą głosowane rezolucje w tej sprawie.

Czytaj więcej
unia europejska 1200 free 2.jpg
Co dalej z unijnym budżetem? Ekspert: zamiast weta należałoby zintensyfikować negocjacje na poziomie ministerialnym

Najpierw pod głosowanie zostanie poddana rezolucja czterech grup politycznych. Jeśli uzyska akceptację większości europosłów, a z arytmetyki wynika, że tak się stanie, wtedy dokument przygotowany przez deputowanych z grupy europejskich konserwatystów nie będzie już głosowany.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przebiegał ostatni wideoszczyt UE? Opowiedziała o nim brukselska korespondentka Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 13:00
- Debata na wideoszczycie UE była krótka. Trwała raptem kilkanaście minut - powiedziała w Programie 1 Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń